KTM 890 Adventure – tak może brzmieć nazwa nowego turystyka z Mattighofen. Do jego napędu posłuży zapowiadany od dawna dwucylindrowy silnik rzędowy. W sieci pojawiły się zdjęcia szpiegowskie motocykla.

O nowym, dwucylindrowym silniku rzędowym KTM mówiło już od marca. Stefan Pierer, szef Pomarańczowych, buńczucznie zapowiadał, że ta jednostka napędowa zostanie wykorzystana do stworzenia pogromcy Hondy Africa Twin.Wygląda na to, że prace nad Africa-Killerem mają się dobrze – powstaje on równolegle z nagą wersją, czyli modelem Duke. Portal MotorcycleNews ujawnił właśnie szpiegowskie zdjęcia motocykla, który najprawdopodobniej już wkrótce zostanie nazwany KTM 890 Adventure.

ktmadventuremainoDo linii uchwyconego na zdjęciach jednośladu należy podchodzić z ostrożnością, łatwo domyślić się, że kształt zbiornika nie jest ostateczny. Oko cieszy natomiast wysoko poprowadzony pojedynczy wydech.

Mechanicznie, poza nowością, jaką jest rzędowy twin, to stary dobry znajomy. 21-calowe koło z przodu, szprychowe felgi charakterystyczny, kojarzący się z modelem 990 wahacz nie pozostawiają wątpliwości kto jest producentem tego motocykla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.