Wypadki motocyklowe: złośliwy kierowca-patałach kosi motocyklistę

-

Nawet gdy widoczność jest znakomita, a prędkość niewielka możemy być narażeni na wypadek, jeśli spotkamy na rosyjskiej głubincekierowcę patałacha. Kolejny odcinek naszego edukacyjnego cyklu Wypadki Motocyklowe.

Oglądając ten film kilkakrotnie się zastanawialiśmy, jak głupi lub bezmyślny musiał być kierowca samochodu, skoro na doskonale widocznym łuku drogi przy bardzo niewielkiej prędkości i praktycznie zerowym ruchu drogowym uderzył w prawidłowo jadącego motocyklistę. Widać, że motocyklista zrobił co mógł by wykonać manewr wymijania bezpiecznie: zbliżył się maksymalnie do prawej krawędzi jezdni i zmniejszył prędkość.

Złośliwy kierowca-patałach (film)

Wygląda na to, że było to zbyt mało dla bezmyślnego kierowcy. Być może nie uważał jednośladu za pojazd wystarczająco godny jego uwagi albo wręcz – z jakiegoś powodu – motocyklistów nie lubi? Tego nie wiemy. O złośliwości z jego strony świadczy niebezpiecznie mała odległość od pierwszego jednośladu. Na szczęście, dzięki niewielkiej prędkości, wszystko skończyło się na drobnych potłuczeniach.

Brawo dla drugiego kierowcy, który uświadomił bikerowi, że całe zdarzenie zostało nagrane na rejestratorze. Gdyby nie to, kto wie czy półgłówek winny zajścia nie oddaliłby się w siną dal (pod koniec filmu próbuje zbiec) lub wmawiał policji, że winę za wypadek ponosi motocyklista.

Zastanawialiśmy się też, czy w tej sytuacji możliwa była jakakolwiek inna (lepsza?) reakcja samego motocyklisty. Teoretycznie mógł próbować uciekać na żwirowe pobocze, równie dobrze mogło to się jednak wtedy skończyć jeszcze gorzej.

Zwróćcie też uwagę na pewien szczegół: na filmie widać, że pierwszą rzeczą jaką zainteresował się po kolizji jest zderzak jego wypasionej Łady Samary.

ANALIZA WYPADKU

Warunki:wieś

Nawierzchnia: dziurawy asfalt, żwirowe pobocze

Pogoda: dobra

Motocykl: szosowy

Główny błąd: brak

Konsekwencje: potłuczenia

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

  1. To nie samara :) one robione były na eksport. Po Rosji jeżdżą łady sputnik. To samo tylko gorszej jakości. Po sylwetce kierowcy wnioskuję, że pomylił pedały :) Grunt, że motocykliście nic się nie stało.

  2. Widać już po samym chodzi i zachowaniu że koleś ma jakieś papiery na schorzenie uniemożliwiające chodzenie a co dopiero jeżdżenie przecież zaraz za nim wyszła jego opiekunka :) sprawiał wrażenie jak by od początku do końca nie widział motocyklisty. Uderzył wyszedł podniósł część swojej gabloty wrócił do samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Stawiamy Papuqa na nogi. Pomóżmy jak motocyklista motocykliście!

Darek Felis-Obrycki, czyli „Papuq” przez wiele lat współpracował z wieloma mediami motocyklowymi w Polsce jako dziennikarz i fotograf, zajmował się również organizacją wyjazdów enduro...

Yamaha łączy siły z CF Moto i planuje zwiększenie produkcji motocykli i skuterów w Chinach

Japoński koncern Yamaha po ponad 30 latach zmienia swojego partnera strategicznego w Chinach. Od teraz produkcja lekkich motocykli i skuterów na rynek lokalny i...

Czy polskie autostrady rzeczywiście stały się śmiertelnie niebezpieczne? Emocjonalny list ojca po fatalnym wypadku na A1

Choć nie brakuje innych spraw mocno dzielących Polaków, to kwestia zachowania się na autostradach jest jednym z głównych tematów zapalnych. Problemem jest nie tylko...

Cztery skradzione motocykle o łącznej wartości 200 tys. zł odnalezione przez policję w niecałą dobę

Kradzież ukochanej maszyny to ciężkie przeżycie dla każdego motocyklisty. Niestety ogromnej ilości pojazdów nie udaje się odzyskać. Bywają jednak sytuacje z zaskakująco dobrym i...

Pijani kierowcy zapłacą alimenty dzieciom swoich ofiar. Czy to dobre rozwiązanie?

Ciężkie wypadki drogowe mają fatalne skutki nie tylko dla uczestniczących w nich ludzi, ale także mogą długofalowo zrujnować życie ich bliskich. Szczególnie bulwersujące są...