Wypadki motocyklowe: indyjska skuterzystka o włos unika śmierci pod kołami tira

-

Narzekasz na naszych, polskich kierowców tirów? Przeszkadzają ci koleiny i blokowanie drogi? To prawda, kierowcy czasem nie patrzą w lusterka, a ciężarówki spychają z drogi. Ale kiedy obejrzysz ten film uznasz, że wcale nie jest u nas najgorzej.

W krajach takich jak Indie jednoślad jest podstawowym środkiem transportu. Jest tani w zakupie, mało pali, wszędzie wjedzie. To dlatego proporcja jednośladów do samochodów jest tam kolosalnie różna niż w Europie. A skoro w Europie współistnienie tych dwóch rodzajów pojazdów nie jest łatwe, trudno nam sobie wyobrazić co musi dziać się w Indiach.

Kodeks drogowy w krajach rozwijających się można określić jednym zdaniem: większy jedzie pierwszy. Kierowca jednośladu musi zatem mieć oczy z każdej strony i powinien przewidzieć, że kierowca ciężarówki zanim ruszy sprzed świateł – wcale nie zerknie przez boczną szybę ani w lusterko.

Jaki więc błąd popełniła skuterzystka? Po prostu zapomniała o zasadzie ograniczonego zaufania: bez zastanowienia wjechała przed maskę ciężarówki nie upewniwszy się, że jest widziana. Podejrzewamy zresztą, że kierowca do tej pory nie zauważył że był bardzo blisko od pozbawienia kogoś życia. Chyba że oczywiście któryś z kolegów pokazał mu ten film.

Na pocieszenie dodajmy, że bohaterce filmiku nic się nie stało. Jak skończył skuter – nie wiemy.

ANALIZA WYPADKU 

Warunki: ruch miejski

Nawierzchnia: asfalt

Pogoda: dobra

Motocykl: skuter

Główny błąd:  lekkomyślność

Inne błędy: niezachowana zasada ograniczonego zaufania

Konsekwencje: zniszczony skuter

Skuterzystka cudem uniknęła śmierci – film

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY