Niejeden z nas znalazł gdzieś na wsi porzucony, zdezelowany i zardzewiały motocykl, pamiętający jeszcze czasy młodości własnych dziadków. Dla jednych śmietnik, dla innych baza do odbudowy. Ci dwaj Rosjanie postanowili dać drugie życie radzieckiej Jawie, jak potocznie nazywano model Kowrowiec K-175.
Ten radziecki motocykl szosowy, z dwusuwowym silnikiem pojemności 173,7 cm3, produkowano w fabryce Degtyarev w latach 1956-1965 – czyli dokładnie w tych samych latach, w których w fabryce SFM powstawał nasz Junak. Przez swój wygląd K-175 nazywany był radziecką Jawą. Zobaczcie garażowy proces restauracji tego motocykla. Szkoda, że tyle pracy włożono w przywrócenie go do stanu używalności, a naprawę tę wykonano po linii najmniejszego oporu. Odpryski na malowanej sprayem ramie to najmniejsze zło w procesie restauracji tego motocykla. Z resztą zobaczcie sami… Jakie uchybienia wam rzuciły się w oczy?
