Kradzież motocykla trwa tylko 10 sekund… Nie wierzysz? Uwierz!

-

Na rynku istnieje bardzo dużo różnych zabezpieczeń motocyklowych. Od blokad na tarczę, przez ulocki, do solidnych łańcuchów i kotw. Jeżeli do tego dodamy jeszcze alarmy, systemy gps, monitoringi, strzeżone parkingi oraz oczywiście ubezpieczenia (które chronią nie przed samą kradzieżą, a jej konsekwencjami), otrzymujemy megamix możliwości zabezpieczenia swojego pojazdu. Niestety niektóre z nich są bardzo nieskuteczne w przypadku zdeterminowanych złodziei…

Przyjmijmy, że przeciętny motocykl waży średnio jakieś 200 kg. To całkiem sporo, więc wierzymy, że ktoś nie da rady go po prostu wziąć pod pachę i zabrać. Dlatego też tak duża liczba motocyklistów ufa w zabezpieczenia blokujące nasz motocykl w miejscu. Nie odjedzie, nie przetoczy, to znaczy też, że nie ukradnie. Oj, nie do końca.

Przeczytaj koniecznie: 10 sposób na to, jak uchronić się przed kradzieżą motocykla

Motocykl stojący na ulicy ze zablokowaną kierownicą i założoną blokadą na przednie koło (disclock, ulock, kłódka, cokolwiek) jest bezbronny w starciu z kilkoma zdeterminowanymi złodziejami oraz ich busem. Patrzcie na całą akcję, która trwała dokładnie 10 sekund od pierwszego kontaktu złodzieja z motocyklem, do zamknięcia drzwi vana. Gdyby motocykl był przypięty łańcuchem, np. do znaku drogowego, czy latarni, złodzieje w ogóle nie wzięliby go na swój celownik…

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY