Wierzcie lub nie, ale stara dobra Jawa wciąż jest produkowana i ma się całkiem nieźle. Nowy model 350 można kupić w jednej z trzech wersji: Classic, Sport oraz Military Limited Edition. Ceny zaczynają się już od 4 035 euro (równowartość 17 000 zł).

Wszystkie trzy wersje są napędzane przez ten sam dwusuwowy silnik o pojemności 345 cm3 współpracujący z czterobiegową skrzynią i wyposażone są w elektryczny starter. Motocykl osiąga moc 23 KM i maksymalny moment obrotowy 32 Nm. Z przodu zastosowano nawiercane tarcze hamulcowe o średnicy 265 mm. Zbiornik paliwa o pojemności 17 litrów zgodnie z zapewnieniami producenta powinien wystarczyć aż na 400 km.

Entuzjaści czeskiej marki z pewnością docenią klasyczną wersję, w której zachowano charakterystyczne elementy z dawnych lat, między innymi owalny zbiornik paliwa z chromowanymi akcentami. Wersja Military Limited Edition w modnym stylu scramblera występuje w kolorze wojskowej zieleni z kostkowymi oponami. W wersji sportowej zastosowano nieco inne przełożenia skrzyni biegów i owiewkę dla lepszej ochrony przed wiatrem.

Produkcja motocykli odbywa się w nowej fabryce Jawy w miejscowości Týnec nad Sázavou w Czechach.

12 KOMENTARZE

  1. szajs każda jawa 350 cz 350 inna bajka żeliwne gary żadna jawa nie miała polotu do cz a wały no niestety zależy od użytkowania motocykla ale gdy się szanowało to potrafiły pojeździć

  2. miałem kiedyś ten sprzęcik, instalacja jeszcze 6V. sporo zdrowia mnie kosztowała, o pieniądzach nie wspominając. ale jeśli już jeździła, to dawała sporą frajdę. cena 17 k zł chyba pochodzi z kosmosu.

  3. a jeszcze co do dwusuwów: nigdzie nie jest napisane, że silnik dwusuwowy nie może mieć homologacji. musi tylko spełniać normy EU w zakresie składu spalin. w ogóle, to dwusuwy są bardzo perspektywiczne, jeśli chodzi o rozwój konstrucji. nie spisujmy ich przedwcześnie na straty.

  4. Jeżeli by nie spełniał norm UE to pewnie by nie wszedł do produkcji. Znajomy ma taką i nie miał problemu z jej rejestracją

  5. Niedrogo, jedynie 17 tys. złotych;)! Miałem tą Jawę 350 TS i nawet dobrze ją wspominam. Jakby zamontowali silnik 4-suwowy o takiej pojemności i poprawili jakość tych sprzętów. A tak konstrukcja silnika pochodzi z lat 50-tych XX wieku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zapisz się na MV-newsletter!