Spośród wszystkich dostępnych na rynku pięćsetek Leoncino jest, moim zdaniem, jednym z bardziej wyróżniających się modeli. Już samo nieszablonowe wzornictwo przyciąga uwagę. Czy idą za nim dobre osiągi i właściwości jezdne? Mam okazję to sprawdzić..

Duże emocje

Benelli Leoncino 500 testowe pierwsze wrażenia

Do testów otrzymałem Leoncino w czerwonej wersji kolorystycznej. Barwą tą mieni się zbiornik paliwa, boczki i część przedniego błotnika. Reszta – prócz wydechu, elementów zawieszenia, itp., pokryta jest czernią.

Benelli Leoncino 500 testowe pierwsze wrażenia

Sylwetka uniwersalnej pięćsetki Benelli jest masywna. Nie przyciężka, ale właśnie masywna. Sprawia wrażenie maszyny, w której drzemie duża moc zapewniająca potężne emocje. Jednak to tylko pozory, bo z tą mocą szału nie ma – 47,6 KM. Sprawia to jednak, że motocykl spełnia kryteria na prawo jazdy kategorii A2. Za to poziom emocji jest wysoki. Manewrowanie tym motocyklem jest bajecznie wręcz proste. Jedzie dokładnie tak, jak tego sobie życzymy. Nie kaprysi, nie stawia oporu, wręcz zachęca do wypróbowania na ile go stać. Pod tym względem, to jeden z lepszych motocykli, jakimi jeździłem.

Wibracje?

Można spotkać się z zarzutem, że pięćsetki Benelli mocno wibrują. Prawda – wibracje są wyczuwalne – zwłaszcza na kierownicy i podnóżkach. Jednak nie są one uciążliwe. Przynajmniej na kilkudziesięciokilometrowych odcinkach, jakie do tej pory pokonywałem nie odniosłem takiego wrażenia.

Benelli Leoncino 500 testowe pierwsze wrażenia

Czas na większe wyzwania

W jeździe miejskiej, ten kosztujący jedynie 23 500 zł motocykl sprawdził się znakomicie. Jednak moim zamiarem jest wypróbowanie go w turystyce, w kilkusetkilometrowej trasie. Czy będzie kompanem równie wybornym, jak testowany przez nas TKR 502X?

Benelli TRK 502 X nowość 2020 – wyprawowy motocykl dla wysokich kierowców na A2 [TEST, GALERIA ZDJĘĆ, DANE TECHNICZNE]

 

Zamierzam to sprawdzić, zobaczyć jak będzie spisywać się na autostradzie i krętych, górskich drogach. Leoncino nie będzie mieć ze mną łatwego żywota. Kierunek Sudety!

Benelli Leoncino 500 testowe pierwsze wrażenia

I tu ciekawostka, po opublikowaniu pierwszego materiału z serii Miejsca Przyjazne Motocyklistom, dostałem od bohaterów artykułu, agroturystyki OdważniTeam ze Starego Gierałtowa, zaproszenie do skorzystania z ich usług i przekonania się na własnej skórze jak to jest z tymi sudeckimi winklami i gościnnością Odważnych! Zatem w drogę!

Benelli Leoncino 500 testowe pierwsze wrażenia

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.