Za nami czwarta runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Tadek Błażusiak na podium!

-

Wczorajszy wieczór w Jerozolimie, w czasie rozgrywanej w Izraelu czwartej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro, okazał się lekkim déjà vu. Identycznie jak rok wcześniej w tym samym miejscu, na najwyższym stopniu podium zobaczyliśmy Billy’ego Bolta. Pozostałe dwa miejsca zajęli Jonny Walker i nasz utytułowany reprezentant, Taddy Błażusiak!

Czwartkową, jerozolimską rundę motocyklowych Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro rozpoczęły wyścigi SuperPole, podczas których najlepszy czas okrążenia wykręcił (zdaje się, że już tradycyjnie) aktualny lider cyklu – Billy Bolt.

Za nami czwarta runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Tadek Błażusiak na podium!
Billy Bolt

Brytyjczyk zdecydowanie poczuł wiatr w żaglach i sprawnie objął prowadzenie zaraz po starcie pierwszego finału. W pogoń za nim ruszył Taddy Błażusiak, który przez pierwsze metry szedł z Boltem łeb w łeb. Wkrótce jednak na drugą pozycję wysunął się Jonny Walker. Po małych problemach Taddy’ego na sekcji kamieni wyminął go Cody Webb, spychając tym samym Polaka na czwartą pozycję. Bolt, mimo błędów na trasie, coraz mocniej odjeżdżał swoim przeciwnikom, pewnie wygrywając pierwszy wyścig wieczoru.

Start w odwróconej kolejności i swoją pozycję w pierwszej linii w 100% wykorzystał Dominik Olszowy, który zdobył hole-shota, prowadzenie w wyścigu oraz najszybszy czas okrążenia! Dominik złapał świetny rytm, przez połowę wyścigu zajmował miejsce w Top3, w drugiej połowie nieco osłabł, ale pod koniec wyścigu znów odzyskał swoje mocne tempo.

Za nami czwarta runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Tadek Błażusiak na podium!
Jonny Walker

Przez problemy na trasie, początkowo goniący naszego rodaka Walker spadł z drugiego na szóste miejsce, pozostawiając na czele duet Bolt-Olszowy. Dominik ostatecznie dojechał na metę na piątej pozycji.

Bardzo konsekwentną jazdą wykazał się Błażusiak, dzięki czemu ukończył wyścig na trzecim miejscu. Na ostatnich okrążeniach Bolt zaliczył groźnie wyglądający kontakt z Diogo Vieirą, jednak jego bezpieczna przewaga pozwoliła mu utrzymać prowadzenie do końca wyścigu. Sumiennie odrabiający starty Walker zameldował się jako drugi.

Za nami czwarta runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Tadek Błażusiak na podium!
Taddy Błażusiak

Ostatni finał wieczoru był pokazem niesamowitych umiejętności Bolta, który linię mety minął z miażdżącą przewagą 17.528 sekundy nad drugim Walkerem. Przez problemy z motocyklem Webb niespodziewanie wycofał się z wyścigu, co pozwoliło Olszowemu na zajęcie trzeciego miejsca, zaraz przed Błażusiakiem, który pomimo kiepskiego startu sumiennie piął się w górę stawki. Niestety kary czasowe nałożone na obu naszych reprezentantów sprawiły, że trzecia lokata trafiła w ręce Diogo Vieiry.

Niepełny skład w klasie Prestige oraz brak zawodników z klasy Junior w trakcie izraelskiego przystanku pozostawił niedosyt zarówno uczestnikom, jak i fanom cyklu halowych zmagań. Krajowe wyścigi zdawały się uzupełniać „luki w programie”, jednak zdecydowanie nie był to poziom widowiska, do jakiego przywykliśmy podczas polskich, niemieckich czy węgierskich rund.

Za nami czwarta runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Tadek Błażusiak na podium!
Podium klasy Prestige

Na najwyższym stopniu podium w Jerozolimie, podobnie jak w ubiegłym roku, stanął aktualny lider klasyfikacji generalnej – Billy Bolt. Na kolejnych miejscach zameldowali się: aktualny mistrz Ameryki AMA EnduroCross – Jonny Walker oraz sześciokrotny mistrz świata SuperEnduro – Taddy Błażusiak.

Pełne wyniki dostępne są pod adresem:

https://www.infomega.gr/superenduro/

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2022/2023:

  • 10 grudnia – Kraków / Polska

  • 7 stycznia – Riesa / Niemcy

  • 4 lutego – Budapeszt / Węgry

  • 2 marca – Jeruzalem / Izreal

  • 18 marca – Gliwice / Polska

Cztery rundy za nami – pora więc rozpocząć odliczanie do najważniejszego, finałowego przystanku cyklu, podczas którego zostaną rozdane medale dla mistrzów sezonu 2023… Czas na wielki finał Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Arenie Gliwice – 18 marca 2023 roku!

Za nami czwarta runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Tadek Błażusiak na podium!

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Gliwicach dostępne na:

Eventim.pl: https://www.eventim.pl/artist/superenduro/

E-bilet.pl: https://sklep.ebilet.pl/204632308068646919

Więcej informacji: https://www.super-enduro.com.pl/gliwice/

Facebook: https://www.facebook.com/superenduro.poland

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/518195169644712

Organizator: Agencja Sport UP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Co będzie z Benelli TRK 800? Kiedy pojawi się w Polsce? Warto czekać? Cena, test, dane techniczne?

Prowadzenie portalu motocyklowego jest wspaniałą rzeczą, pozwalającą na ciągły kontakt z wami, motocyklistami. Wymaga też jednak cierpliwości i spokoju, gdy zadawane, za pomocą komentarzy...

Zdjęcia wyciekły. Tak wygląda nowe BMW R 1300 GS! Sztos czy niekoniecznie?

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia gotowego BMW R 1300 GS. Tak jak w przypadku poprzednich wcieleń tej legendarnej maszyny, oczekiwania są ogromne. Wygląd najnowszej...

BMW R 1300 GS – to on, to oficjalnie on! Jedna z najważniejszych premier roku [zdjęcia, dane techniczne, prezentacja]

Scenariusz premier kolejnych generacji „dużego GS-a” zawsze jest podobny – zdziwienie, sprzeciw, rezygnacja, akceptacja, a na koniec świetne wyniki sprzedaży i oczekiwanie na następcę, który...

Otwarcie warszawskiego dealerstwa marki Voge i zakończenie sezonu motocyklowego w Motors Żerań [1.10.2023]

Już w najbliższą niedzielę, 1 października o godzinie 12:00, w Motors Żerań, multidealerstwie mieszczącym się w Warszawie przy ul. Elektronowej 2 wielka impreza! Oficjalne...

Prymusi sezonu 2023. Pięć najlepszych motocykli, które testowałem w tym roku [felieton, zestawienie]

Dzieci już od prawie miesiąca męczą tabliczkę mnożenia i zastanawiają się, o co chodziło poecie sprzed kilkuset lat. W dziedzinie imprez motocyklowych królują wielokrotne...