niedz., 07 sie 2022

Silniki Triumpha Street Triple przez kolejne 3 lata w Moto2!

-

Triumph Motorcycles nadal będzie dostarczać swoje rekordowo szybkie, potężne jednostki napędowe typu triple, o pojemności 765 cm3, jako Wyłączny Dostawca Silników dla FIM Moto2™ World Championship! Umowa została przedłużona na kolejne trzy sezony, czyli 2022, 2023 i 2024.

Od początku sezonu 2019, Triumph Motorcycles zaopatruje wszystkie załogi startujące w mistrzostwach świata Moto2 w tuningowane silniki trzycylindrowe 765cm3, z których każdy powstał na bazie wiodącego w swojej klasie silnika modelu Street Triple RS. Dzięki modyfikacjom jednostki, zwiększeniu obrotów maksymalnych, możliwe było podniesienie mocy szczytowej do ponad 140 KM (wzrost o ponad 17% w stosunku do silnika w standardowej produkcji).

Triple o pojemności 765cm3 wniósł do swojej klasy tak bardzo wyczekiwaną poprawę mocy, całkowicie zmieniając osiągi i poziom konkurencyjności. Kontynuując zamysł Dorny, aby przybliżyć serię Moto2 do poziomu MotoGP, wzrost mocy i momentu obrotowego, w połączeniu z kompletem bardziej zaawansowanej elektroniki zapewnił bardziej stosowne pole do szkolenia i rozwoju, jednocześnie udoskonalając same wyścigi.

Silniki Triumpha Street Triple przez kolejne 3 lata w Moto2!

W ostatnich dwóch latach uczestnicy wyścigów Moto2, którzy awansowali do kategorii MotoGP stawali na podium i odnosili zwycięstwa w swoich pierwszych sezonach w królewskiej klasie. Mistrz Świata Moto2™ 2019, Alex Marquez, zajmując dwa razy drugie miejsce w roku 2020, a jego rywal do tytułu, Brad Binder odnosząc zwycięstwo w tym samym roku oraz jeszcze później, w Austrii w roku 2021. Jorge Martin odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Moto2 w roku 2020, a rok później zwycięstwo podczas pierwszego razu na torze MotoGP i kolejnymi dwoma miejscami na podium w roku 2021. Te niewiarygodne wyniki udowadniają, jak Moto2 stało się naturalną trampoliną do MotoGP, tak jak przewidywała to Dorna.

Silniki Triumpha Street Triple przez kolejne 3 lata w Moto2!

Dokonując rewolucji w kategorii, rekordy padały również w innych dziedzinach. Poza 14 różnymi zwycięzcami od roku 2019, 34-krotnie ustanawiano rekordy okrążenia, łącznie z rekordami które zostały pobite i były pobijane ponownie rok po roku, oraz pierwsze w historii przekroczenie prędkości 300 km/h na maszynie Moto2. Rekord ustanowiono na poziomie 301.8 km/h na Phillip Island w Australii.

W następstwie tych ogromnych sukcesów, wspaniałych reakcji i relacji które nawiązaliśmy z zawodnikami i ich drużynami, niesamowitym odzewem ze strony fanów Triumpha na całym świecie, podjęliśmy decyzję o współpracy partnerskiej z Dorną, kontynuując jednocześnie wsparcie dla Externpro, w celu przedłużenia naszej współpracy i podpisania nowej umowy na kolejne trzy lata wyścigów.

Silniki Triumpha Street Triple przez kolejne 3 lata w Moto2!

Steve Sargent, Dyrektor Produktowy Triumph Motorcycles – Moto2 stanowi doskonałe środowisko, aby się zaprezentować i udowodnić rzetelność oraz zalety naszych silników typu triple, widzieliśmy tam 20 najlepszych czasów, konsekwentnie następujących w ciągu sekundy jeden po drugim. Nie tylko zwiększyło to stopień naszej rozpoznawalności i wiarygodność na światowej scenie, dla mnie sukces Moto2 stanowił też niesamowity katalizator, rozpalając ponownie pasję do wyścigów pośród motocykli Triumph. Jestem zachwycony mogąc być częścią tej przełomowej dla firmy działalności i z ekscytacją czekam na kolejne 3 sezony współpracy. Angażujemy się w dalsze udoskonalanie osiągów naszych silników, co z pewnością zostanie docenione zarówno przez zawodników, jak i ich drużyny.

Carlos Ezpeleta, Dyrektor Zarządzający Dorna Sports – Pierwsze lata naszej współpracy przyniosły wspaniałe sukcesy i chciałbym podziękować firmie Triumph za pomoc i ciężką pracę w trakcie tych pierwszych trzech lat – szczególnie w okresie pandemii. FIM, IRTA i Dorna są bardzo zadowolone z wyników tego projektu, który potwierdził spójność kolejnych etapów pomiędzy Moto3, Moto2 i MotoGP. Podsumowując, jesteśmy zadowoleni z partnerstwa i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne, jeszcze bardziej ekscytujące trzy lata współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Kawasaki chce konkurować z Aprilią RS660 – czy czeka nas powrót ZX-6R?

ZX-6R jest kolejnym modelem, który zniknął z rynku motocykli w 2021 przez restrykcyjne normy emisji spalin. Aprilia wypuściła jednak RS660, a konkurencja widząc ogromny...

Honda pracuje nad asystentem pasa ruchu – nadchodzi autopilot

Honda pracuje nad asystetentem pasa ruchu montowanym w motocyklu. Czy nadchodzi motocykl z autopilotem? Honda lubi wyznaczać sobie ambitne cele. Jednym z nich jest zredukowanie...

Honda chwali się ogromnym sukcesem automatycznej skrzyni DCT

Chociaż nadal słychać wiele głosów, które negują skrzynie automatyczne w motocyklach, jednakże Honda obwieściła światu, że DCT w modelach Africa Twin cieszy się ogromnym...

Yamaha XSR900 2022 – klasycznie sportowy, japoński naked [TEST, DANE TECHNICZNE, OPINIA, WADY, ZALETY]

Yamaha XSR900 to propozycja niebieskich na motocykl klasyczny. Ich podejście do tematu nie zaskakuje, ale wielu może zadziwić. Inżynierowie spod znaku trzech kamertonów stwierdzili,...

Wymienne baterie w motocyklach elektrycznych coraz bliżej

Wymienne baterie w motocyklach elektrycznych coraz bliżej. Kolejni producenci dołączają do konsorcjum, którego celem jest opracowanie uniwersalnego systemu wymiennych akumulatorów. Chyba największa bolączką elektrycznego motocykla...