Jak podaje niemiecki portal SpeedWeek, Repsol zakończy współpracę z Hondą po 25 latach. Pod koniec przyszłego roku kończy się umowa sponsorska, której hiszpański koncern naftowy nie chce przedłużyć. Kto przejmie role sponsora tytularnego Honda?

W gronie potencjalnych sponsorów pojawił się Shell lub RedBull , chociaż aktualnie obydwa koncerny współpracują z innymi zespołami, m.in. RedBull ma podpisany kontrakt z KTM. O powodzie tego rozstania pojawiło się mnóstwo plotek, chociażby rozwiązanie umowy przez kiepskie korzyści marketingowe. Biorąc pod uwagę to, jaki rozgłos na świecie dawały zwycięstwa i tytuły mistrza świata, które zdobywał Marquez, trzeba uznać to za brednie.

Przeczytaj koniecznie: Dane techniczne motocykli MotoGP, Moto2, Moto3 – moce, masy, pojemności, prędkości maksymalne

Bardziej prawdopodobną opcją jest różnica w wyborach i faworyzowaniu kierowców. Chodzi o to, że Honda chciałaby w zespole Japończyka, natomiast Repsol kolejnego Hiszpana. Od 2013 niezmiennie fabryczny team Hondy tworzą Hiszpanie i w najbliższym sezonie się to nie zmieni, ponieważ drugim zawodnikiem został przecież Alex Marquez. W ciągu 25 letniej współpracy Repsol Honda wywalczyła 15 tytułów mistrzowskich, 180 razy stawała na najwyższym stopniu podium oraz 445 razy na podium.1 KOMENTARZ

  1. To nie brednie. To czysta prawda. Repsol jest koncernem regionalnym a nie ogólnoświatowym.Zwyciestwa Marqeza, w żaden sposób nie przekładają się na wzrost sprzedaży produktów Repsola w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii czy Włoszech. Po prostu w krajach tych nie ma stacji Repsola.😂. To honda zyskuje rozgłos i jej sprzedaz rośnie dzięki sukcesom Marquez.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.