Jakie macie sposoby na domową nudę? Na długie, zimowe wieczory? Grzebanie przy motocyklu? Wyszukiwanie w Internecie nowych akcesoriów? Poszukiwanie okazji na zakup odzieży albo innego sprzętu? Czytanie książek? A może po prostu relaks przed telewizorem, ale oczywiście w motocyklowym klimacie? Przedstawiamy listę pięciu najlepszych, oczywiście według subiektywnej opinii redakcji Motovoyagera, filmów z motocyklami w roli głównej.
Nie da się ukryć, że przed nami najgorsza pora roku. Kończy się jesień, zaczyna się powoli zima. Choć niektórzy jeszcze jeżdżą, a raczej przesuwają się swoimi jednośladami po ulicach, to znakomita większość z nas odstawiła swoje maszyny na zimowanie. Nudzicie się, a chcecie pozostać w motocyklowym klimacie? Wybierzcie jeden z poniższych filmów, zrelaksujcie się przed telewizorem i… spokojnie zaczekajcie na wiosnę! Wszystkie niżej wymienione filmy możecie znaleźć za darmo w Internecie.
5. Easy Rider rok produkcji 1969
Kultowy, ponadczasowy, po prostu klasyk. Amerykańskie kino drogi, traktujące o klimacie chopperowym, końca lat 60. ubiegłego wieku. Opowieść o przygodzie, jaką jest motocyklowa podróż przez południe Stanów Zjednoczonych. Piękne krajobrazy pustynne, wspaniałe zdjęcia w ruchu, niezaprzeczalny klimat dawno minionych lat. Do tego świetna gra aktorska niedawno zmarłego Petera Fondy, Dennisa Hoppera (który odszedł w 2010 roku) i oczywiście, na szczęście wciąż cieszącego się zdrowiem, wspaniałego Jacka Nicolsona. W naszym kraju możecie natrafić na polską wersję tytułu, czyli na Swobodnego Jeźdźca. Polecamy jednak mówić na to dzieło po amerykańsku – Easy rider!
4. Dzienniki Motocyklowe (Diarios de motocicleta) rok produkcji 2004
To dzieło doczekało się Oscara oraz dwóch statuetek Brytyjskiej Akademii Filmowej. Film ten oparty jest na faktach, a traktuje o wielkiej motocyklowej przygodzie historycznych postaci – Ernesto Guevara (znanego szerzej jako rewolucjonista – Che Guevara) oraz Alberto Granado. Młodzi chłopcy w 1952 roku ruszają zdezelowanym Nortonem w podróż życia po Ameryce Południowej. Podróż ta wpływa mentalnie na Che, który niedługo później staje na czele kubańskiej rewolucji.
3. Prywatne śledztwo rok produkcji 1986
Pozycja obowiązkowa z Polski. W roli głównej Roman Wilhelmi oraz dwie rajdowe Jawy Enduro Sport 250. Tragedia rodzinna, jaka spotyka głównego bohatera, Rafała Skoneckiego, popycha go do krwawej zemsty. Wśród kierowców ciężarówek próbuje odnaleźć drogowego zabójcę swojej rodziny. Jak to już jest z kinem polskim lat 80. momentami jest kiczowate, ale ogólnie bardzo na plus. Warto poświęcić kilkadziesiąt minut swojego życia na cofnięcie się w czasie w klimat motocyklowy tego sensacyjnego kryminału.
2. Poza prawem (Beyond the Law) rok produkcji 1993
Charlie Sheen w roli policjanta, Dana Saxona, który podejmuje współpracę z FBI. Jego zadaniem jest przeniknięcie do struktur wyjątkowo brutalnego, motocyklowego gangu, który mocno działa w branży narkotykowej oraz w handlu bronią. Saxon w niedługim czasie zdobywa szacunek członków bandy i staje się jedną z wiodących w niej postaci. Film trzyma w napięciu i ale jest trochę ckliwą, amerykańską produkcją, jednak warto go obejrzeć. Powstał na faktach, a prawdziwy Saxon zagrał w filmie jako statysta. Polecamy. Aaaa, występuje też pod inną nazwą – W pogoni za cieniem (Fixing the shadow) i z innym rokiem produkcji – 1992.
1. Prawdziwa historia (The world’s fastest Indian) rok produkcji 2005
Wspaniała, wzruszająca, życiowa opowieść o starszym człowieku – Burt’cie Munro, który samodzielnie przebudowuje swojego starego Indiana Scouta w wyścigową maszynę. Jego życiowym celem jest zdobycie rekordu prędkości podczas tygodnia szybkości na słonym jeziorze w Bonneville. Nie ma pieniędzy, sprzętu, a jedynie wielką wolę walki. W roli głównej przewspaniały sir Anthony Hopkins. Film oparty na faktach. Nie widzieliście? Nie przyznawajcie się do tego i szybko nadróbcie zaległości!
Nie sugerujcie się kolejnością filmowych dzieł zaproponowaną przez nas… Według nas numerem jeden jest Prawdziwa historia, a resztę dzieł moglibyśmy uszeregować zupełnie inaczej. Miłego oglądania w oczekiwaniu na sezon! Oraz na końcu pytanie do was: co byście jeszcze dodali do tej listy?
odpowiadając na końcowe pytanie : ” Gang Dzikich Wieprzy „. Niby lekka satyra i komedia , ale między wierszami ukryto pewne przesłanie.
Sons of Anarchy 6 sezonów serialu o gangu motocyklowym. Jest co oglądać. Obecnie można obejrzeć powiązany tematycznie serial Mayans MC.
Dziki z Marlonem Brando. Klasyka klasyki.