Drugie miejsce Norberta Stachurskiego na zawodach 1/4 mili King of Poland w Masłowie

-

Czwartego września miał miejsce ciekawy event, a mianowicie Moto Show w Kielcach, a dokładniej na Lotnisku Masłów. Podczas tej imprezy rozegrano rundę zawodów serii King of Poland, czyli wyścigów na dystansie 1/4mili. Nie wiem ilu mieszkańców liczy Masłów, ale ściągnęło na widownię chyba całe miasto!
Autorem tekstu jest Norbert Stachurski
Prognozy pogody okazały się łaskawe, no może poza trochę przeszkadzającym wiatrem, lecz nie przeszkodziło to zawodnikom oraz kibicom w uczestniczeniu w tym wyjątkowym wydarzeniu. Obiekt w Masłowie jest bardzo fajny, charakteryzuje się dobrym dojazdem, na miejscu znajdują się duże parkingi, które tuż po otwarciu bram zapełniły się dosłownie po brzegi.
Drugie miejsce Norberta Stachurskiego na zawodach 1/4 mili King of Poland w Masłowie
Dzięki bardzo dużej frekwencji klimat wydarzenia stał się wyjątkowy. Zjechało się dziesiątki wyjątkowych aut i motocykli.
Tak jak wspomniałem w poprzedniej relacji nie wykonałem żadnych zmian w motocyklu po zawodach w Katowicach, czyli czułem motocykl tak jak poprzednio. Biegi eliminacyjne przebiegły poprawnie. Wszedłem do finału na trzecim miejscu. I tu wspomnę, że sporym zaskoczeniem był dla mnie Marcin Tuszyński na nowej ZX10R, który zakwalifikował się na 4 miejscu, gratulacje.
Drugie miejsce Norberta Stachurskiego na zawodach 1/4 mili King of Poland w Masłowie
Z powodów organizacyjnych była bardzo krótka przerwa między eliminacjami, a finałami więc mało czasu na przygotowanie się do startu.
Drugie miejsce Norberta Stachurskiego na zawodach 1/4 mili King of Poland w Masłowie
Biegi półfinałowe w klasie Moto Street Profi zostały rozpisane następująco:
I para
Jarek Kalata
Norbert Stachurski
II para
Sebastian Piórkowski
Marcin Tuszyński
Czyli miałem jednego z czołowych zawodników w parze, z którym wygrana jest arcytrudna. Mimo spóźnionej reakcji, co rzadko mi się zdarza, wykręcam nowy rekord życiowy ET (czas przejazdu bez czasu reakcji) – 9.408, czyli zaledwie o 0.4 gorszy od rekordu Polski w klasie Street do 999 cm3, który wynosi 9.36, a należy do nikogo innego, jak właśnie Jarka Kalaty. To rezultat, jaki uzyskał w tym sezonie podczas zawodów w Pile. Przechodzimy do finału!
Drugie miejsce Norberta Stachurskiego na zawodach 1/4 mili King of Poland w Masłowie
Biegi finałowe są trudne, adrenalina buzuje, staramy się jako zawodnicy przy tym skupić maksymalnie, oczywiście w miarę możliwości. Chcąc uzyskać jak najlepszy wynik i mając za przeciwnika Sebastiana starałem się o dobry czas reakcji, co się udało, ale niestety motocykl lekko zaczął się unosić w powietrze przednim kołem. To z kolei spowodowało, że musiałem lekko korygować tor jazdy i oddać pierwsze miejsce na podium lepszemu. Tak czy inaczej była to bardzo dobra i zdrowa rywalizacja, za którą bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom.
Drugie miejsce Norberta Stachurskiego na zawodach 1/4 mili King of Poland w Masłowie
Uzyskuję 2 miejsce i dokładam sporo punktów do klasyfikacji generalnej przed finałową rundą w Piotrkowie Trybunalskim, która odbędzie się już 2.10.2022. W tym miejscu serdecznie na nią zapraszam!
Drugie miejsce Norberta Stachurskiego na zawodach 1/4 mili King of Poland w Masłowie
Podziękowania dla SORT – Oleje Silnikowe za wsparcie w tym sezonie silnik chodzi genialnie!
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Nowe BMW F 900 GS Adventure. Klasa średnia, klasa premium [opis, prezentacja, dane techniczne]

W najnowszej wersji BMW F 900 GS Adventure średnia jest tylko klasa pojemnościowa, choć przecież 895 cm3 i 105 KM to wartości więcej niż...

Motocyklami Kayo na biegun północny

Jednoślady to bardzo uniwersalne pojazdy. Można nimi wyskoczyć do kawiarni, pojechać do Rumunii, wybrać się w podróż do Mongolii, a nawet na… biegun. Na...

Z motocykla na wózek, z wózka na motocykl – niezłomny Jan Folga [Wywiad]

Rozmawiamy z Jankiem Folgą, byłym zawodnikiem Polskiej Kadry Rajdów Enduro, wszechstronnie utalentowanym sportowcem, który trzy lata temu uległ poważnemu wypadkowi. Złamał kręgosłup i od...

Otwarcie warszawskiego dealerstwa marki Voge i zakończenie sezonu motocyklowego w Motors Żerań [1.10.2023]

Już w najbliższą niedzielę, 1 października o godzinie 12:00, w Motors Żerań, multidealerstwie mieszczącym się w Warszawie przy ul. Elektronowej 2 wielka impreza! Oficjalne...

Niemcy: ponad połowa ankietowanych żałuje zakupu auta elektrycznego…

Czy warto zainwestować w samochód elektryczny? Wielu z nas sobie to pytanie zadaje, już zadało, lub sobie niedługo zada. Jeżeli mieszkasz poza miastem, dojeżdżasz...