Rosnące ceny paliwa, podatki i tłok na drogach sprawiają, że ekonomiczne auta stają się coraz bardziej popularne. Kierowcy chętniej wybierają samochody z mniejszymi silnikami także dlatego, że oferują one takie same osiągi jak pojazdy z większymi silnikami.

Rosnący popyt na oszczędniejsze samochody jest zjawiskiem coraz wyraźniejszym. Dla koncernów motoryzacyjnych to dobra wiadomość, bo mniejsze pojemności są przy obecnych wyśrubowanych normach ekologicznych priorytetem.

Producenci dokładają więc wszelkich starań, aby, mimo, że mniejsze, współczesne silniki nie odstawały osiągami od dawnych konstrukcji.  W efekcie, przy zachowaniu zbliżonych parametrów, współczesne samochody stają się coraz bardziej ekonomiczne.

FiestaRaceRedLHD3dr_Front_00001Wydajność i efektywność silników to dziś najważniejsze zadanie, w które koncerny inwestują środki przeznaczone na nowe technologie. Ekonomiczne auta są też coraz częściej wybierane przez klientów.

To, co dawniej było nie do pomyślenia, dziś jest standardem – litrowy silnik EcoBoost bez problemu napędza kompaktowego Forda Focusa, zapewniając 100 KM mocy i 170 Nm momentu obrotowego.

Focus_BlazerBlue_LHD_5dr_Front_00001Ale ekonomiczne auta to nie tylko oszczędne i wydajne silniki. Inżynierowie pracują nad licznymi systemami wspomagającymi ekonomikę jazdy. Jednym z przykładów takiego rozwiązania jest system Auto-Start-Stop. który potrafi obniżyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla nawet o 8 procent. Trwają prace nad udoskonaleniem systemu Auto-Start-Stop w taki sposób, by wyłączał on silnik nawet podczas dojazdu do świateł lub po zdjęciu przez kierowcę nogi z pedału gazu.

Zainteresowanie ekonomicznymi autami ciągle rośnie. Wpływ na to mają nie tylko wskaźniki ekonomiczne, ale także rosnąca świadomość ekologiczna nabywców. Doceniają oni, że przy znacznie niższym obciążeniu dla środowiska, ich ekonomiczne auta zapewniają im frajdę z jazdy i radość z niskich kosztów eksploatacji.

1 KOMENTARZ

  1. Te ekościemy z zatajanymi szczegółami dot.całkowitego kosztu przez 4lata przy~100 000 są dobre dla nieogarnietych technicznie a na tym forum o takich trudno, ale próba nie strzelba…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.