Ekipa “zielonych” pokazała właśnie linię fabrycznych akcesoriów turystycznych, przeznaczonych dla premierowego Versysa-X 300. Niewielki motocykl stanie się dzięki nim pełnoprawnym narzędziem do zwiedzania świata.

Tegoroczne targi EICMA pokazały kierunek, w którym podąża obecnie branża motocyklowa. Rezygnacja z wyścigu zbrojeń na rzecz tworzenia pojazdów lekkich, tanich i przyjaznych środowisku. Ciasno zrobiło się zwłaszcza w klasie 250-300 cm3, w której Kawasaki ma naprawdę mocny argument.


Zaprezentowany w Mediolanie Versys-X 300 wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim mocnym silnikiem, pochodzącym z szosowego Z300, generującym aż 39 KM. Motocykl będzie oferowany w dwóch wersjach malowania (zielonym i szarym), a jego stylistyka wyraźnie nawiązuje do większych modeli z rodziny Versys. Kawasaki pokazało właśnie linię fabrycznych akcesoriów, stworzonych z myślą o juniorze.

t

Znajdziemy tam m.in. bagażnik, kufry boczne, osłonę silnika, osłony dłoni i centralną podstawkę. Inne praktyczne dodatki to dodatkowe oświetlenie mocowane na gmolach oraz gniazdko 12V. Kawasaki Versys-X 300 ma pojawić się w sieci dealerskiej na wiosnę. Nie znamy jeszcze ostatecznej ceny, ale na pewno będzie to poważny gracz w segmencie lekkich turystyków.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here