H2 w turystycznej wersji GT to nowy pomysł Kawasaki na bezkompromisowego połykacza kilometrów. Podróżna wersja topowej maszyny z Akashi zyska kilka praktycznych dodatków, które uczynią podróż nie tyle znośną, co w ogóle możliwą.

Nasz test Kawasaki H2 pokazał jasno – motocykl ten do turystyki nadaje się tylko wówczas, jeśli podróżujemy samotnie, zamiast bagażu używając złotej karty kredytowej. Informacje o planowanej wersji GT rozpaliły zatem naszą wyobraźnię i rozbudziły apetyt na weekendowy wypad… na przykład do Portugalii.Informację o planowanej wersji H2 Gran Turismo ujawnił dobrze poinformowany japoński magazyn Young Machine. Zdaniem japońskich dziennikarzy H2GT może zająć miejsce dotychczasowego hiperturystyka Kawasaki – ZZR1400, który obecny jest w ofercie producenta już od 10 lat. Wpływ na tę zmianę mają również coraz ostrzejsze przepisy ekologiczne obowiązujące w Europie.

kawasaki h2gt (1)H2GT otrzyma nieco więcej miejsca dla pasażera, zapewne także punkty mocowania bagażu. Najciekawszym jednak elementem nowego modelu będą ruchome “skrzydełka” umiejscowione na bocznych owiewkach. Pozwolą one na zmianę właściwości aerodynamicznych motocykla w zależności od tego czy kierowca podróżuje sam czy z pasażerem.

kawasaki h2gt (2)Na więcej szczegółów dotyczących tego ekscytującego hiperturystyka musimy jednak poczekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.