Tegoroczna edycja imprezy World Ducati Week odbyła się pod znakiem świętowania 90-lecia działalności zasłużonej firmy. Zaprezentowano specjalną, jubileuszową wersję 1299 Panigale oraz uchylono sporego rąbka tajemnicy dotyczącej nadchodzącego 939 Supersport.

Ducati od 90 już lat produkuje maszyny powodujące szybsze bicie serca miłośników motoryzacji na całym świecie. Z tej okazji na tegorocznym World Ducati Week, odbywającym  się na słynnym torze Misano, firma zaprezentowała okolicznościową, jubileuszową wersję 1299 Panigale S Anniversario. Wyjątkowy motocykl w specjalnym, czerwono-biało-czarnym malowaniu wyprodukowany będzie w limitowanej ilości 500 sztuk.


Maszyna posiadać będzie ultrasportową geometrię zawieszenia i pakiet elementów karbonowych, obniżających masę motocykla do zaledwie 188 kg z płynami. W połączeniu z 205 konikami pochodzącymi ze sprawdzonego silnika Superquadro daje to imponujący stosunek masy do mocy. Aby łatwiej nad nią zapanować, motocykl wyposażono w wyszukany system kontroli trakcji z szeroką paletą ustawień wyścigowych.

s

W szczelnie zasłoniętym pomieszczeniu licznie zgromadzeni na imprezie dziennikarze mieli okazję rzucić okiem na będący w fazie budowy “Project 1312”, który prawdopodobnie ujrzy światło dzienne jako 939 Supersport. Będzie to sportowy junior Ducati, którego miejsce wypadnie tuż pod 959 Panigale. Zbudowany na kratownicowej ramie znanej z Monstera i XDiavela motocykl ma być przeznaczony głównie do użytku na drogach publicznych i dawać maksimum przyjemności z jazdy. W to akurat nie wątpimy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.