Honda opublikowała oficjalną informację prasową na temat długo zapowiadanego maxiskutera w stylistyce off-road. Pojazd, znany do tej pory jako koncepcyjny City Adventure, ostatecznie otrzymał skróconą nazwę X-ADV i zadebiutuje na targach EICMA w Mediolanie.

Przedstawiony na zeszłorocznej edycji mediolańskich targów EICMA koncepcyjny skuter City Adventure wzbudził sporo kontrowersji, zwłaszcza wśród tzw. prawdziwych motocyklistów. Zarzucono Hondzie łączenie na siłę dwóch światów, których połączyć się nie da – miejskiego skutera i lekkiego enduro. Wersja produkcyjna o nazwie X-ADV zadebiutuje już w listopadzie, a jej bazą mechaniczną jest znana od kilku lat hybrydowa Integra 750.


W przesłanej nam przez dział marketingu Hondy notatce prasowej roi się od entuzjastycznych określeń typu “duch przygody” czy “wzbogacanie stylu życia”, spróbujemy więc w krótkich żołnierskich słowach przedstawić, o co w projekcie pt. X-ADV chodzi. Najkrócej mówiąc, jest to lekko uterenowiona wersja Integry, wyposażona w zawieszenie o większym skoku, opony z głębokim bieżnikiem, szprychowe koła i dużo bardziej bojową stylizację.

17YM X-ADV
17YM X-ADV

W praktyce będzie to bardzo skuteczne, 55-konne narzędzie do pokonywania miejskich przeszkód i dziurawych traktów, które pozwoli również na weekendowe wycieczki po polnych drogach. Wśród turystycznych udogodnień ma się znaleźć m.in. regulowana przednia szyba. Targi EICMA startują 3 listopada, wtedy też poznamy cenę X-ADV. Wieść niesie, że nie będzie okazyjna.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.