Wypadek motocyklisty – fart, głupota, mega umiejętności, czy szczęście początkującego?

-

Oglądając ten film mamy mocno mieszane uczucia. Z jednej strony dziw bierze, że przy takich warunkach pogodowych motocyklista tak dziarsko przyspiesza, jakby nie zdawał sobie sprawy, że zaraz będzie musiał hamować. Z drugiej strony uniknięcie zderzenia z pojazdami stojącymi na światłach zasługuje na słowa pochwały.

Mieszane uczucia – podziwu z jednej i zdziwienia, że można doprowadzić do takiej sytuacji. Motocyklista na poczciwej Hondzie Transalp rusza spod świateł. Dynamicznie rozpędza się do 80 km/h i szybko zbliża się do skrzyżowania, na którym stoją samochody. Na jego pasie auto osobowe, a na prawym autobus. Jego motocykl nie jest niestety wyposażony w ABS, co okazuje się w tym momencie kluczowe.

Jak działa system ABS w motocyklach Honda? Różnice między układami 1- i 2-kanałowymi, Cornering, Combined, e-C-ABS | Motovoyager

Kierowca rozpoczyna zbyt późne i zbyt nerwowe hamowanie. Śliski w mieście, mokry asfalt nie daje dostatecznej przyczepności. Daje się i zauważyć, i usłyszeć blokada przedniego koła. Jedna, druga, motocyklista odpuszcza hamulce i celuje w przestrzeń między pojazdami. Trafia, nie dotykając żadnego z nich, ale przewraca się. Popis głupoty, ale i opanowania. Mieszane uczucia…

Zresztą sami obejrzyjcie ten ciekawy materiał:

Jak myślicie? Udało mu się tylko, czy to co zrobił w obliczu zagrożenia to dowód na jego doświadczenie za kierownicą?

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

  1. głupota że doprowadził do takiej sytuacji , droga to nie tor, należy brać pod uwagę między innymi warunki atmosferyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY