Na zachodnim wybrzeżu Szkocji, wśród surowych krajobrazów tamtejszych gór i majestatycznych, tajemniczych jezior wije się Droga ku Wyspom (The Road to the Isles). Trasa ta w 2010 r. uznana została za najpiękniejszą drogę w Wielkiej Brytanii.

Termin Road to the Isles odnosi się do regionu położonego na zachodnim wybrzeżu północnej Szkocji między miastem Fort William a archipelagiem Hebryd Wewnętrznych. Główną osią tego regionu jest droga A830, wijąca się wśród malowniczych szkockich krajobrazów.

Mimo znacznego oddalenia od innych atrakcji turystycznych, Droga ku Wyspom przyciąga miłośników cudów natury, pięknych scenerii i romantycznych podróży. W miejscowościach położonych na trasie odbywają się liczne festiwale i imprezy kulturalne.

Najważniejsze z nich  to Loch Shiel Viking Challenge (marzec), Wild Lochaber Festival (maj) i Arisaig Highland Games and Clanranald Gathering (lipiec). Wzdłuż drogi znajdziemy również wiele interesujących zabytków i miejsc wartych odwiedzenia.

Warto zwiedzić destylarnię Ben Nevis i Kanał Kaledoński w Fort Wiliam oraz wiadukt Glenfinnan, gdzie kręcono jeden z filmów o Harrym Potterze.

The Road to the Isles – INFORMACJE

Długość trasy 164 km

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie bd

Maksymalna wysokość bd

Serpentyny nie

Stopień trudności łatwy

The Road to the Isles – mapa


Wyświetl większą mapę

The Road to the Isles – film

4 KOMENTARZE

  1. …P.Andrzeju czy pan to widział ? ,- ci to dopiero gną pałe ,pod prąd jadą !!! Oj przydałby się kolega z ciężarówką … .

  2. Małe sprostowanie, na mapce zaznaczyliście fragment drogi A82 oraz A87 do Uig na wyspie Skye. A380 to ta zielona na lewo od Fort William prowadzi do przeprawy promowej w Mallaig.
    Filmik nieco rozczarowuje (ale tak jest zazwyczaj) w rzeczywistości jest piękniej.

  3. No cóż – filmik raczej marnej jakości. Nic w zasadzie w nim ciekawego nie ma. Kamerą gostek macha we wszystkie strony a jak wygląda asfalt – wszyscy z grubsza wiedzą. Ja bym takiego filmiku nie pokazał – bo nie ma tu nic do pokazania. Jak napisał ktoś wcześniej – w naturze jest lepiej. Sprawdzę to w tym roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.