[sam id=”24″ codes=”true”]Llogara Pass to przepiękna przełęcz w południowej Albanii. Położona nad Morzem Jońskim pozostawia niezapomniane wrażenia a klimat śródziemnomorski czyni to miejsce obowiązkowym punktem podczas motocyklowych wakacji. 

Llogara Pass znajduje się w południowo-zachodniej części Albanii, w górach Ceraunian. Droga przez przełęcz to wspaniała propozycja podczas wakacji na Półwyspie Bałkańskim. Wspaniałe widoki i śródziemnomorskie powietrze są wizytówką tego miejsca. Będąc w okolicy nie sposób ominąć tej drogi.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Llogara Pass(3)

Podróż rozpoczniecie w Himare – małym miasteczku położnym nad samym morzem, aby drogą SH8 podążać w stronę Dukat. Po drodze przyjdzie wam wspiąć się na wysokość 1043 m. npm. – jest to najwyższy punkt trasy. Długość przejazdu wynosi 44 km i nie należy do najłatwiejszych – z racji stromych urwisk, niezabezpieczonych często żadnymi barierkami. Rekompensatą będzie wspaniały krajobraz.

Llogara Pass(5)

Droga w całości pokryta jest asfaltem. Jej budowę ukończono 1920 roku a gruntowny remont przeszła dopiero kilka lat temu. Mimo dobrej nawierzchni miejcie się na baczności – napotkacie wąskie odcinki. Przez większą cześć roku pogoda jest tutaj znakomita ale ciepły sweter powinien się znaleźć na dnie kufra.

Llogara Pass(2)

Częstym widokiem są miejscowi chłopi poruszający się na osłach lub kobiety zbierające drewno na opał – jednym słowem albański klimat. Podróżnicy, którzy poznali to państwo mogą to potwierdzić. Na uwagę zasługuje również gościnność mieszkańców małych wiosek i miasteczek. Znalezienie miejsca na namiot w przydomowym ogródku to żaden problem.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Llogara Pass(1)

Llogara Pass – informacje

Długość trasy – 44 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – 4,4%

Maksymalna wysokość – 1043 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – łatwy

Llogara Pass – mapa

Llogara Pass – filmZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.