Przełęcz Przysłup, Polska. Najbardziej kręta droga w Polsce [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Kilkanaście wściekłych serpentyn i malownicze krajobrazy Gór Słonnych przyciągają dziesiątki turystów. Przełęcz Przysłup, mylona często z pętlami bieszczadzkimi, to jedna z najbardziej krętych, motocyklowych dróg w Polsce.

Kiedy wpiszemy w wyszukiwarce Google hasło “bieszczadzkie serpentyny” na pierwszych miejscach pokaże nam się fragment drogi krajowej 28 łączący Załuż z Tyrawą Wołoską. Choć droga ta leży z dala od Wielkiej i Małej Pętli Bieszczadzkiej, motocykliści zwykle tam właśnie jej szukają.

Przełęcz Przysłup, Polska. Najbardziej kręta droga w Polsce [TRASY MOTOCYKLOWE]Odcinek łączący Załuż i Tyrawę jest jednym z najczęściej fotografowanych odcinków dróg w tym regionie. Dzieje się tak za sprawą niezwykle malowniczego przebiegu drogi. Kilkanaście 180-stopniowych nawrotów nie tylko daje ogromną frajdę z jazdy, ale także niesamowicie wygląda na zdjęciach z drona.

Przełęcz Przysłup, Polska. Najbardziej kręta droga w Polsce [TRASY MOTOCYKLOWE]W słoneczne weekendy droga jest niemal całkowicie opanowana przez motocyklistów, którzy, nie zawsze w zgodzie z innymi uczestnikami drogi, ćwiczą schodzenie na kolano. Szlifowaniu podnóżków sprzyja dobra jakość nawierzchni.

Przełęcz Przysłup, Polska. Najbardziej kręta droga w Polsce [TRASY MOTOCYKLOWE]

Przełęcz Przysłup – informacje

Długość trasy: 12 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalna wysokość: 620
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Przełęcz Przysłup – mapa

Przełęcz Przysłup – film

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY