Kanion rzeki Jermy we wschodniej części Serbii zdecydowanie nie jest najpopularniejszym celem bałkańskich wojaży. Ten jednak, kto tutaj trafi, zapamięta to miejsce na długo dzięki niezwykłej atmosferze surowej natury.

Kanion rzeki Jermy to jedna z najpiękniejszych tego typu atrakcji naturalnych w Serbii. Wąwóz, którym płynie rzeka znany jest także pod inną nazwą – Vlaška. Wzdłuż rzeki biegnie asfaltowa droga nr 223 łącząca miejscowości Sukovo i Trnski Odrovici.

Kanion Jermy (5)Ściany skalne pną się bardzo wysoko – w pobliżu wsi Vlasi osiągają wysokość ponad 200 m. Droga jest bardzo wąska, miejscami ma szerokość tylko jednego samochodu. Dodatkowym utrudnieniem są zwieszające się nad jezdnią skalne sufity. Kanion Jermy (2)Budowę drogi ukończono w roku 1927. Powstała dla funkcjonującej tutaj do lat 60. kopalni Rakita. Po jej zamknięciu drogę w latach 70. wyasfaltowano. Do dziś droga cieszy się jednak złą sławą – głównie ze względu na spadające ze stromych zboczy kamienie oraz bardzo słabe oznakowanie i zabezpieczenie.

Kanion Jermy (1)

Kanion Jermy – informacje

Długość trasy: 17 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: nie
Stopień trudności: średni

Kanion Jermy (4)

Kanion Jermy – mapa

Kanion Jermy – filmZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.