Droga l’Hongrin to niezwykła atrakcja turystyczna, którą w każdy letni weekend odwiedzają rzesze motocyklistów. Na jej sławę wpływ ma fakt, że w tygodniu jest to… część poligonu.

Droga l’Hongrin prowadzi do jeziora o tej samej nazwie położonego w szwajcarskiej prowincji Vaud. Swój bieg rozpoczyna w miejscowości Aigle na wysokości 415 m. npm. Po 35 kilometrach podróży wśród winnic, rzednących lasów i skalnych krajobrazów docieramy do pięknego górskiego jeziora, położonego na wysokości 1 255 m. npm.

Droga l’Hongrin prowadzi przez teren wojskowego poligonu Petit Hongrin, który szwajcarscy żołnierze wykorzystują w tygodniu do ćwiczeń w strzelaniu. W weekendy droga otwarta jest dla turystów bez ograniczeń. Hongrin (3)Z uwagi na ekstremalnie wąskie odcinki trasy, na Route de l’Hongrin obowiązuje ruch wahadłowy. Wjazd odbywa się w pierwszym kwadransie każdej godziny, zjazd w trzecim. Hongrin (1)Na trasie spotkamy wiele ekscytujących odcinków. Jednym z nich jest Tunnel de la Sarse, niezwykle wąski i niski tunel zbudowany w latach 1938-1940. Jest on nieoświetlony, a jego szerokość nie pozwala nawet na wyminięcie się dwóch obładowanych motocykli. Hongrin (1)Kolejną atrakcją tej trasy jest przełęcz Les Agites, gdzie szosa osiąga wysokość 1 569 m.npm. Ta część trasy, podobnie jak Tunnel de la Sarse jest zamknięty dla ruchu kołowego w okresie zimowym.

Droga l’Hongrin – informacje

Długość trasy: 35 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: 20%
Maksymalna wysokość: 1569 m.npm.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: trudny

Droga l’Hongrin – mapa

Droga l’Hongrin – filmZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.