Combe Laval, Francja. Balkony nad cudownym kanionem [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Zbudowana w drugiej połowie XIX w. Combe Laval do dziś uznawana jest za jedną z najwspanialszych dróg Alp francuskich. Wyrwany żywej skale szlak kusi bajecznymi widokami żądnych wrażeń motocyklistów i rowerzystów.

Droga Combe Laval nie leży na żadnej znanej trasie turystycznej. Żeby odnaleźć to niezwykłe miejsce, trzeba po prostu o nim wiedzieć. Najwięcej powiedzą o nim rowerzyści, wśród których ta droga cieszy się ogromną popularnością.

Najbardziej widowiskowy fragment drogi to odcinek między St. Jean-en-Royans i Col de la Machine, który wrzyna się bezlitośnie w niemal pionową ścianę wąwozu i biegnie przez 11 krótkich i wąskich tuneli.

Położenie drogi Combe Laval przywodzi na myśl inną wspaniałą trasę motocyklową: Axenstrasse w Szwajcarii. Podobnie jak tam, także tutaj niemal nie sposób w przejechać trasy bez ciągłych westchnień zachwytu nad nieziemskimi widokami. Podczas zwiedzania i fotografowania warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie: droga jest bardzo wąska i niebezpieczna, a liczne ślepe zakręty i spory w sezonie turystycznym ruch wymaga od bikera wzmożonej uwagi.

 

 

Combe Laval – INFORMACJE

Długość trasy 42 km

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie b.d.

Maksymalna wysokość 1212 m n.p.m.

Serpentyny tak

Stopień trudności trudny

Combe Laval – mapa

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY