Nie sposób przejść obojętnie obok nowego super dziecka włoskiej marki – Superleggery V4. Niesamowite rozwiązania techniczne, kosmiczna elektronika, oszałamiająca moc oraz elementy zaczerpnięte z motocykla MotoGP sprawiają, że ten model jest po prostu obłędny.

Wszystkie te nowinki na pewno ograniczyły planowaną liczbę egzemplarzy do okrągłych 500 oraz… odpowiednio wpłynęły na cenę. Za Superleggerę V4 trzeba zapłacić 100 000 euro, co w przeliczeniu daje nam około 430 000 zł. Za te pieniądze dostaniemy kosmiczny motocykl z silnikiem V4 generującym 224 KM przy masie na sucho 154 kg! Nie jest to ostateczna moc. Jeżeli komuś będzie mało, może dołożyć kompletny wydech Akrapovica, który doda nam jeszcze 10 KM.

Superleggera jest motocyklem bardziej rozwiniętym aerodynamicznie, niż aktualny motocykl startujący w klasie królewskiej. To wszystko za sprawą mocno ograniczających przepisów MotoGP. Dwupłatowe skrzydła z modelu Desmosedici GP16 wykonane z włókna węglowego generują docisk o sile 50 kg przy prędkości 168 km/h. Owiewki wykonane są oczywiście z tego samego materiału.

Nowy model Ducati jest pierwszym motocyklem drogowym, który posiada ramę wykonaną z włókna węglowego, co pozwoliło urwać kolejne 2,4 kg względem ramy z V4R. Karbonowy monowahacz to kolejne 0,9 kg. Pracę systemu Desmodromicznego ustawia ekspert, i robi to indywidualnie, pod każdy motocykl. Na koniec składa własnoręczny podpis na metalowej płytce znajdującej się na tylnych cylindrach.

Skoro wydajemy już tyle pieniędzy, to możemy być pewni, że Włosi odpowiednio o nas zadbają. Każdy właściciel zostanie zaproszony do Mugello, gdzie pod okiem Scotta Reddinga i Chaza Davisa będzie mógł pojeździć nowym Ducati Panigale V4R, Superleggerą i fabrycznym superbikiem. Jeżeli zostało wam jeszcze trochę pieniędzy, możecie liczyć na Ducati. Za dodatkowe 20 000 euro dopłaty będziecie mogli pokonać kilka okrążeń na tegorocznej maszynie MotoGP – Ducati Desmosedici GP20. Ktoś chętny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.