Oznaczenia nowych modeli Hondy znalazły się na poufnym dokumencie, który został sfotografowany w Japonii. Na liście wśród aktualnie produkowanych motocykli znalazły się także nowości: VFR800F, CTX1300, CBR650F, CB650F, CB250F.

Nie jest do końca jasne skąd pochodzi opublikowany na jednym z japońskich portali dokument. Jeśli jednak to, co w nim zapisano okaże się prawdą przyszłoroczna oferta Hondy zapowiada się bardzo ciekawie.

Na dokumencie widać znak wodny – japońskie znaki oznaczają business plan, zaś częściowo widoczne słowo REAM to prawdopodobnie DREAM, często używany w marketingu Hondy wyraz.

20 modeli

W dokumencie znajduje się lista 20 modeli podzielona według pojemności silnika. Niemal wszystkie modele na tej liście to nowości lub odświeżone wersje oferowane przez Hondę – np. CBR400R, CB400F czy CTX700. Kilka modeli wyszczególnionych w dokumencie nie zostało jednak jeszcze przedstawionych przez producenta. Są to m.in. NCX50, CBR650F, CB600F, VFR800F, CB250F i CTX1300.

Model CTX1300 jest logicznym rozwinięciem idei Comfort Technology Experience, którą reprezentuje przedstawiony w tym roku CTX700. Informacje na temat rozwoju linii CTX zostały już przez Hondę potwierdzone. Silnik V-Twin o pojemności 1312 cm3 jest już wykorzystywany w modelach Fury i Sabre oferowanych na rynku amerykańskim.

Nazwa CBR650F brzmi znajomo: w 2011 roku wprowadzono do sprzedaży model CBR600F. Zgodnie z przyjętym przez Hondę planem zwiększenia pojemności silników w kilku modelach CBR650F może okazać się następcą modelu 600F.

Szczegóły na targach

Miłośników sportowych turystyków ucieszy zapewne powrót do oferty bardzo popularnego niegdyś modelu VFR800F jako uzupełnienie dla większego modelu VFR1200F.  Ciekawy może być naked CB250R, o którym słyszymy już od dość dawna, choć wciąż nie możemy doczekać się żadnych wiarygodnych informacji.

O tym, czy ujawnione informacje okażą się prawdą przekonamy się zapewne niebawem. Liczymy na to, że nadchodzące targi motoryzacyjne EICMA rozwieją wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.