250 nowych modeli pojazdów, następca sztandarowego modelu R1 oraz rozwój motocykli elektrycznych – tak wygląda średnioterminowy biznes plan Yamahy na lata 2013-2015. Koncern Yamaha Motor Co. ujawnił swoje plany podczas sesji tokijskiej giełdy.

Japoński koncern zamierza skoncentrować się na rozwoju nowych motocykli i quadów, szczególnie tanich motocykli elektrycznych. Głównym kierunkiem ekspansji ma zostać rynek indyjski i agresywna promocja w tym regionie nowych modeli skuterów oraz paliwooszczędnych motocykli o niskich pojemnościach.

Na rozwiniętych rynkach takich jak Ameryka Północna i Europa Yamaha planuje natomiast zwiększyć sprzedaż poprzez skupienie się na flagowych modelach. Prawdopodobnie będą to całkiem nowe motocykle, używające zapowiadanego trzycylindrowego silnika crossplane (ze złamanym wałem korbowym). Oznacza to z kolei wprowadzenie w najbliższym czasie całkiem  nowego, rewolucyjnego modelu o dobrych osiągach. Do tej pory taką wizytówką koncernu była R1.

Trzyletni plan jest rozszerzeniem strategii Yamahy na lata 2010-2012, uwzględniającej gwałtowne załamanie sprzedaży wskutek kryzysu i następnie szybki powrót do poprzednich poziomów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here