Odmieniona i fantastyczna Yamaha Virago XV920 w wersji custom

-

Classified Moto, niewielki amerykański warsztat zajmujący się budową motocykli custom, zaprezentował swój drugi już projekt bazujący na Yamaha Virago XV920. Twórcom udało się zachować oryginalny charakter pierwowzoru. 

Pierwsza w historii firmy przeróbka tego modelu w 2011 r., spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem i zainspirowała wielu tunerów.

Jednym z wielkich fanów stylu Classified Moto okazał się przedsiębiorca z Dubaju, który zamówił replikę pierwszego projektu Yamaha Virago XV920. Termin określony przez zleceniodawcę okazał się jednak tak krótki, że Amerykanie postanowili poprosić obecnego właściciela XV920, aby odsprzedał im swój egzemplarz, który wysłali do Dubaju. W zamian zaoferowali mu replikę.

John Ryland, właściciel firmy, postanowił jednak zrobić coś więcej, niż zwykłą kopię. Dokonano kilku zmian w estetyce przygotowywanego customa, zachowując unikalny charakter, jaki ma Yamaha Virago.

Zbiornik paliwa Benelli oraz wahacz pochodzący z R-Jedynki zostały pomalowane satynową, proszkową farbą. Dodano dłuższą kanapę, dźwignie nożne z R-szóstki i łańcuch napędowy DID w kolorze złotym. Specjalnie dla tego egzemplarza stworzono wydech z nierdzewnej stali, a standardowy tylny amortyzator ma wkrótce zostać zastąpiony czymś bardziej pasującym do projektu.

Trzeba przyznać, że replika wygląda nawet lepiej, niż oryginalny projekt amerykańskiego warsztatu.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

  1. Customizing jest pewnego rodzaju “nałogiem”, zresztą bardzo przyjemnym. Ta modyfikacja Yamahy Virago pokazuje, że można stworzyć “inną” maszynę za w sumie niewielkie pieniądze zapewne. Ważne, że teraz motocykl oddaje charakter jego właściciela, a że nic co seryjne jak widać nie jest mu obce (mnie również!!!) podejrzewam, że na tym nie poprzestanie i będzie chciał “więcej”, jeśli motocykle są prawdziwą jego pasją. LwG !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY