Yamaha SR 400 powraca do Europy. To zdecydowanie jeden z najciekawszych modeli prezentowanych na EICMA 2013. Wspaniały styl retro ze szprychowymi obręczami, chromowanymi błotnikami i rozrusznikiem nożnym budzi podziw.

SR 400 jest następcą modelu SR 500 z późnych lat 70. Przez wiele lat model ten obecny był tylko na japońskim rynku, gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Choć SR 400 na 2014 rok jest bardzo zbliżony do oryginału, są pewne różnice. Aby spełnić wymogi dotyczące emisji spalin zastosowano elektroniczny system wtrysku paliwa. Zachowano natomiast oldskulowy rozrusznik nożny. Choć w dzisiejszych można go uznać za przeżytek, wizja Yamahy w zakresie wiernego odwzorowania oryginału może okazać się sukcesem i SR 400 znajdzie szerokie grono odbiorców. Prosty, jednocylindrowy chłodzony powietrzem silnik osiąga moc 25 KM.

Nowa-stara Yamaha trafi do sprzedaży już w lutym 2014 roku. Będzie dostępna w kolorze czarnym i szarym. Cena to 5 990 euro (25 000 zł).5 KOMENTARZE

  1. @Kris:
    “SR 400 jest następcą modelu SR 500” – to jest o historii. To też: “Choć SR 400 na 2014 rok jest bardzo zbliżony do oryginału, są pewne różnice. Aby spełnić wymogi dotyczące emisji spalin zastosowano elektroniczny system wtrysku paliwa.” Obie informacje są fałszywe! Moim zdaniem pani Ewa nawet nie weszła na stronę producenta i nie dowiedziała się, że SR400 to jest oryginał. Do tego od 35-ciu lat niewiele zmieniony. Mało tego, ze strony można dowiedzieć się, że SR-ka dostała wtrysk 3 (trzy!) lata temu. Więcej informacji można uzyskać choćby na stronie http://www.sr500.pl.

  2. Maloszybki, napisany przeze mnie, a przytoczony przez Ciebie fragment, rzeczywiście mógł wprowadzić niezaznajomionych z tym modelem czytelników w błąd. SR 400 miał być następcą SR 500, czyli miał zastąpić model SR 500 na rynku motocyklowym. SR 400 zbliżony do oryginału, oznacza, jak sam mówisz, że jest prawie niezmieniony w stosunku do swojej oryginalnej wersji sprzed lat.
    Oczywiście dziękuję za zwrócenie uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.