Husqvarna pokazała na targach w Mediolanie koncepcyjną wersję modelu 701, futurystycznego supermoto. Ten motocykl ma być dla nowego właściciela szwedzkiej marki, koncernu KTM, wyznacznikiem przyszłych modeli Huski.

Pierwszy rzut oka na nowy projekt i już wiemy, że zachowano to, co w tradycji Husqvarny najcenniejsze – prostą, wręcz minimalistyczną formę i zaawansowane technologie. Za napęd nowego modelu odpowiada czterosuwowy singiel o pojemności 650 cm3 i mocy 75 KM, którego moment obrotowy producent określił jako „ponadprzeciętny”, ale nie podał szczegółowych wartości. Zawieszenie to dzieło WP, a hamulce dostarczyło Brembo. Całości dopełnia kratownicowa rama, customowy wydech Akrapovica i oświetlenie w technologii LED. Ciekawym rozwiązaniem jest siedzisko o różnych strefach przyczepności, dopasowane do potrzeb poruszającego się zawodnika.

Nie jest jasne, czy 701 Concept trafi do produkcji, czy jest tylko pokazem siły marki pod nowymi skrzydłami. Tak jak pisaliśmy wcześniej nowa maszyna to „wizualna wskazówka” co do przyszłości szwedzkiej marki. Czas pokaże czy ten koncept zdobędzie mocną pozycje w bardzo dynamicznie rozwijającym się segmencie supermoto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here