Hamowanie w zakręcie. Biker kończy przejażdżkę na przydrożnej latarni

-

Bohater filmu tłumaczył się z tej kraksy plamą oleju na drodze. W takie naciągane usprawiedliwienie nie chciał jednak uwierzyć nawet nasz redakcyjny pies – jak na dłoni widać, że zawiodły mizerne umiejętności tego bikera.

Pierwszą refleksją, jaka nasuwa się po obejrzeniu filmu jest, że obaj bikerzy zdrowo przeginają. Jazda na ogonie, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i ścinanie zakrętów kwalifikują się do sporego mandatu. W Kolumbii, gdzie dzieje się akcja filmu za takie wyczyny zatrzymano by im prawa jazdy.

Jak na dłoni widać, że jadący z przodu biker ma kłopoty z techniką. W krytyczny zakręt wchodzi ze zbyt dużą prędkością i kiedy orientuje się w sytuacji zaczyna ostro hamować. Zacieśniający się zakręt bezlitośnie obnaża braki w technice i umiejętnościach i radosna przejażdżka dobiega końca na przydrożnej latarni. Zamiast przyspieszyć i zastosować przeciwskręt, motocyklista hamuje, co powoduje uślizg koła i wywrotkę.

W gruncie rzeczy to i tak lepsze zakończenie niż pod kołami ciężarówki.

Głupia kraksa na zakręcie

ANALIZA WYPADKU

Warunki górskie zakręty

Nawierzchnia asfalt

Motocykl Suzuki Bandit

Pogoda dobra

Główny błąd hamowanie w zakręcie

Konsekwencje poważne uszkodzenia motocykla

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY