Harley-Davidson unieważnił gwarancję na motocykl jednemu z amerykańskich motocyklistów. Powodem takiej decyzji były flagi przymocowane do motocykla, które zdaniem H-D spowodowały nadmierne obciążenie zespołu napędowego.

Zasłużony członek amerykańskiego Klubu Posiadaczy Motocykli Harleya-Davidsona, David Zien, brał udział w patriotycznym rajdzie, podczas którego zamontował na swoim motocyklu amerykańskie flagi. To tradycja, która kultywowana jet przez wielu motocyklistów podczas różnych uroczystości.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kiedy niedługo później David oddał swój motocykl do naprawy z powodu problemów z napędem, został poinformowany, że jego gwarancja została anulowana. Harley-Davidson uzasadnił swoją decyzję faktem, że Dave przebył długą trasę z przymocowanymi do motocykla flagami, które spowodowały nadmierne obciążenie skrzyni biegów i sprzęgła.

“Nie chodzi o ciężar samych flag, ale o opór jaki stawiają podczas jazdy. Takie dodatkowe obciążenie negatywnie wpływa na podzespoły silnika” – uzasadniał decyzję swojego koncernu Maripat Blankenheim, rzecznik H-D. Nie omieszkał dodać, że flagi nie były oryginalnymi akcesoriami Harleya-Davidsona.

Zien, zasłużony motocyklista znany z dumnych parad z amerykańskimi flagami skwitował sprawę krótko: “nikt nie będzie mi zabraniał jazdy z amerykańską flagą, nawet Harley”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.