Ten wypadek moglibyśmy nazwać “klasycznym” – kolizja przy lewoskręcie to najczęstsza przyczyna wypadków z udziałem motocykli. W tym przypadku bikera przed poważnymi konsekwencjami uratowała umiejętność awaryjnego hamowania.

Skrzyżowanie to miejsce, gdzie zawsze trzeba mieć się na baczności. Nawet obecność sygnalizacji świetlnej nie zwalnia nas z zachowania zasady ograniczonego zaufania tym bardziej, że jako motocykliści narażeni jesteśmy na dużo poważniejsze konsekwencje niż kierowcy samochodów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Na filmie widać wyraźnie, że kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście nadjeżdżającemu z przeciwka. Być może, jak większość sprawców takich kolizji, sądził, że biker jedzie wolniej. Faktem jest, że tylko dzięki znakomitemu opanowaniu przez motocyklistę techniki awaryjnego hamowania, uniknął on poważnych obrażeń.

Klasyczny dzwon

Ten przypadek jest szczególnym przykładem farta – mimo, że biker jechał w szortach i z całą pewnością sporo przekroczył dopuszczalną prędkość, udało mu się wyjść z opresji jedynie z potłuczeniami. Gdyby jego prędkość była mniejsza, miałby szansę po awaryjnym hamowaniu ominąć samochód.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.