Wracająca po 45 latach Vespa Primavera zastąpi obecny w sprzedaży model LX. Zachowa niektóre elementy stylizacji, inne przejmie z flagowej 946. To spodziewany, zgodnie z nazwą, wiosenny powiew świeżości. Primavera to po włosku wiosna.

Vespa Primavera została wyprodukowana po raz pierwszy w 1968 roku. Jej najnowsza wersja została właśnie ujawniona na targach EICMA w Mediolanie. Na rynek europejski producent oferuje skuter z czterema różnymi wariantami nowoczesnego silnika: dwusuw lub czterosuw o pojemności 50 cm3 oraz trójzaworowy silnik o pojemnościach 125 lub 150 cm3. Możliwości dla Ameryki Północnej nie zostały jeszcze ogłoszone, choć spodziewamy się objętości 50 i 150 cm3 jak to jest w obecnej LX.

Wizualnie Primavera przypomina model LX, ale otrzyma nowe wyprofilowane siodło. Dodatkowo została wyposażona w aluminiowe pięcioramienne felgi i chromowane akcenty.

Dominuje lekka i świeża stylistyka. Vespa bije rekordy popularności dzięki nieśmiertelnej klasyce i elegancji. Producent liczy, że dzięki modelowi Primavera sprzedaż dodatkowo wzrośnie. Cena nie została jeszcze ujawniona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here