Vespa Primavera. Wiosenny powiew motoryzacyjnej historii [EICMA]

-

Wracająca po 45 latach Vespa Primavera zastąpi obecny w sprzedaży model LX. Zachowa niektóre elementy stylizacji, inne przejmie z flagowej 946. To spodziewany, zgodnie z nazwą, wiosenny powiew świeżości. Primavera to po włosku wiosna.

Vespa Primavera została wyprodukowana po raz pierwszy w 1968 roku. Jej najnowsza wersja została właśnie ujawniona na targach EICMA w Mediolanie. Na rynek europejski producent oferuje skuter z czterema różnymi wariantami nowoczesnego silnika: dwusuw lub czterosuw o pojemności 50 cm3 oraz trójzaworowy silnik o pojemnościach 125 lub 150 cm3. Możliwości dla Ameryki Północnej nie zostały jeszcze ogłoszone, choć spodziewamy się objętości 50 i 150 cm3 jak to jest w obecnej LX.

Wizualnie Primavera przypomina model LX, ale otrzyma nowe wyprofilowane siodło. Dodatkowo została wyposażona w aluminiowe pięcioramienne felgi i chromowane akcenty.

Dominuje lekka i świeża stylistyka. Vespa bije rekordy popularności dzięki nieśmiertelnej klasyce i elegancji. Producent liczy, że dzięki modelowi Primavera sprzedaż dodatkowo wzrośnie. Cena nie została jeszcze ujawniona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY