Vekst Motorcycles. Niesamowite dzieło samouka w stylu retro [CUSTOM]

-

Co Bappe to konstruktor niezwykły. Ten amerykański samouk o oryginalnym imieniu zainspirowany motodromami z lat 30. i filmami na YouTube stworzył warsztat Vekst Motorcycles: markę, która firmuje motocykl niepodobny do żadnego innego.

Bappe odkrył w sobie pasję do konstruowania motocykli oglądając przedwojenne wyścigi motocyklowe na motodromach – owalnych torach z nawierzchnią wykonaną z drewnianych desek. Oglądał wszystko co było związane z tym tematem, odwiedzał muzea i wystawy, rozmawiał z rzemieślnikami i mechanikami by jak najwięcej dowiedzieć się o konstrukcji tamtych motocykli. Zachwyciła go ich prosta konstrukcja, lekkość, niemal zmysłowość ich konstrukcji. Na filmie Bappe tłumaczy swoją fascynację wyścigami na motodromach, to jak śledził każdy szczegół tamtych maszyn oraz to, jak rosła jego pasja i jego umiejętności.

Coć Bappe stworzył swój pierwszy motocykl, a nawet markę motocykla, nie przyjmuje na razie zamówień. Choć musiał sprzedać niemal całą kolekcję swoich motocykli by zebrać środki na budowę Veksta, nie myśli o szerszej p[romocji swojego dzieła, tłumacząc to niewielkim zainteresowaniem potencjalnych odbiorców. Nie bez znaczenia jest także fakt, że Co Bappe pracuje wciąż jako grafik dla jednej z firm odzieżowych.

Konstruktor pracuje obecnie nad kolejnym dziełem. Choć nie jest jeszcze ukończone, postępy prac możemy śledzić na jego stronie internetowej. Wspaniały miks designu z lat 20. z licznymi ciekawymi rozwiązaniami zapowiada kolejny nietuzinkowy motocykl spod znaku Vekst.

Custom od Vekst Motorcycles

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY