USA: wezwanie serwisowe na 870 motocykli BMW F700GS i BMW F800GS

-

Akcja serwisowa dotycząca modeli BMW F700GS i F800GS, o której pisaliśmy niedawno została rozszerzona także na Stany Zjednoczone. Amerykańskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu ogłosiło właśnie wezwanie serwisowe.

Przypomnijmy: chodzi o wadliwy czujnik, który odpowiada za wyłączenie silnika przy próbie wrzucenia biegu przy rozłożonej bocznej stopce. Kanadyjscy inżynierowie z Transport Canada zakwestionowali sposób jego mocowania (tzw. pierścień Seegera), który mógł powodować samoczynne luzowanie podzespołu i prawdopodobieństwo jego uszkodzenia. Usterka mogła uniemożliwić zadziałanie zabezpieczenia i biker mógł ruszyć motocyklem z opuszczoną podpórką.

Amerykańskie wezwanie serwisowe dotyczy aż 870 motocykli F700GS i F800GS wyprodukowanych pomiędzy 1 czerwca a 18 października 2012. Podobnie jak miało to miejsce w Kanadzie, także w USA dealerzy BMW usuną usterkę montując specjalny rygiel, który zabezpieczy czujnik przed możliwością samoczynnego poluzowania.

BMW Motorrad Polska nie informuje o żadnych problemach polskich użytkowników feralnych modeli.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY