Unikalny jednocylindrowy Ducati Supermono został wystawiony na internetowym portalu aukcyjnym. Motocykl wyprodukowany w 1994 r. jako jeden z zaledwie 67 egzemplarzy jest w idealnym stanie i ma zerowy przebieg.

Ducati Supermono to jeden z najbardziej udanych eksperymentów włoskiego producenta. Motocykl wyposażony w silnik, który był szczytem technologii jednocylindrowej lat 90., stał się z upływem czasu prawdziwą ikoną i inspiracją dla seryjnych motocykli Ducati – na przykład drugiej generacji Supersport.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Supermono (2)Wyposażony był w jednocylindrowy silnik o pojemności 550 cm3, i mocy 75 KM. Niska masa, wynosząca zaledwie 118 kg, sztywna rama kratownicowa i zawieszenie Ohlins czyniły z tego sprzętu prawdziwą wyścigową bestię.

Supermono (5)Znaleźć używany egzemplarz Supermono jest bardzo trudno – wyprodukowano tylko około 67 sztuk. Wygląda na to, że ten egzemplarz jest najcenniejszym z zachowanych motocykl tej serii. Ten Supermono sprzedawany jest jako nowy motocykl z przebiegiem 0 km. Opis aukcji brzmi: “Ducati Supermono, nigdy nie używany, w pełni zachowany i przechowywany w garażu z klimatyzacją”.

Supermono (4)Jak można przypuszczać największą wadą tego motocykla jest cena: 105.000 dolarów (320 tys. zł), przy czym cena minimalna nie została jeszcze osiągnięta.

Supermono (6)

Supermono (3)

Supermono (1)

3 KOMENTARZE

  1. Zastanawiam sie czasami jak to sie dzieje, ze ktos kupuje motocykl i nim wogole nie jezdzi. Robi to rozmyslnie, zeby po latach sprzedac z zyskiem? Bo rozumiem, ze z roznych losowych przyczyn jakis motocykl ma niewielki przebieg i jest zachowany w jakims garazu w dobrym stanie. Ale zerowy przebieg?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.