Reklama

Yamaha testuje turystyczną wersję MT-07. Szpiegowskie zdjęcia wskazują poważne zaawansowanie prac – prezentację małego Tracera Japończycy przewidzieli zapewne podczas tegorocznych targów EICMA w Mediolanie.

Szpiegowskie zdjęcia turystycznej wersji nakeda MT-07 ukazały się na włoskim portalu moto.it. Mimo dość skutecznego maskowania wprawne oko dostrzeże pod czarnymi jak papa budowlana owiewkami znane elementy – dwucylindrowy silnik, rurową ramę czy koła z MT-07.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Zarówno model MT-09, jak i MT-07 powstały jako konstrukcje modułowe – kolejne wersje nadwoziowe były zatem kwestią czasu – wystarczy przypomnieć, że ogrom plotek dotyczących “następcy TDM900” okazał się w przypadku modelu MT-09 Tracer prawdą.

MT-07 Tracer (4)Po dobrym przyjęciu “dużego Tracera” nadszedł czas na “małego Tracera”, czyli turystyka zbudowanego na MT-07. Mniejszy naked okazał się hitem sprzedaży – po pierwsze ze względu na znakomite własności jezdne, po drugie z powodu ceny – nowa MT-07 kosztuje 24 500 zł.

MT-07 Tracer (3)Sfotografowany turystyk wiele elementów dzieli z MT-09 Tracer – podobne wydają się owiewki i reflektory. W stosunku do MT-07 zwiększono skok zawieszenia, podwyższono i poszerzono kierownicę.

MT-07 Tracer (1)Jeśli Yamaha zdołałaby utrzymać cenę małego Tracera poniżej 30 tysięcy zł, byłaby szansa na prawdziwy, bezkonkurencyjny bestseller w klasie.

8 KOMENTARZE

  1. A dlaczego z góry zakładasz, że w przypadku tego modelu również nie będzie testówek ? Być może zainteresowanie Tracerem jest na tyle duże, że nie opłaca się inwestować w testówki do każdego salonu Yamahy w Polsce. Nie bez znaczenia jest często również ilość motocykli przewidziana na dany rok dla danego kraju. Zresztą, zanim coś napiszesz, sprawdź, jak jest faktycznie. Obecnie Tracer jest dostępny na jazdy w dwóch salonach w PL.

  2. Kolego na stronie yamaha-motor.pl jest zakładka jazdy testowe, można wyszukać po modelu lub po konkretnym dealerze. Z tego co widzę aktualnie Tracer jest w Gdańsku, Katowicach i Rzeszowie. Polecam jak najbardziej jazdę testową, ja miałem okazję do tej pory zrobić nim ok 2000km, głównie w trasie. Fajnie jeździ, szczególnie silnik robi wrażenie.

  3. Tak tak już pojeździłem tracerem i się wyleczyłem. Jest za twardy, nie podoba mi się praca 3 cylindrów (jak w Matizie) i najważniejsze – tragiczna ochrona przed wiatrem mimo relatywnie dużej szyby (jak w mojej TDM). Jak do tej pory wygrywa V-strom 650.

  4. Daj żyć producentom akcesoriów i zainwestuj w wyższą szybę i dedykowany specjalnie do tego modelu układ wydechowy Akrapović. Gwarantuję inny lepszy- sprawdzone motoryk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.