Kalifornijska Agencja ds. Środowiska ujawniła plany Triumpha na 2014 r. Ze złożonych do Agencji  dokumentów wynika, że producent planuje wprowadzić nowy model motocykla: America Horizon.

Jak może sugerować nazwa, Triumph America Horizon będzie bazował na istniejącym modelu Triumph America (na zdjęciach). Dokumenty Agencji potwierdzają, że Horizon będzie używał tego samego rzędowego dwucylindrowego silnika o pojemności 865ccm. Oprócz modelu America napędza on także inne modele Triumpha: Bonneville, Scramblera, Thruxtona i Speedmastera.

Można zatem zakładać, że moc Horizona, podobnie jak to ma miejsce w przypadku modelu America, osiągnie 60 KM przy 6800 obr/min, a moment obrotowy 72 Nm przy 3300 obr. min.

Nazwa Horizon sugeruje turystyczne przeznaczenie. W tej chwili jedynym turystycznym cruiserem w ofercie Triumpha jest potężny Rocket III, o pojemności 2294 cm3. Horizon byłby zatem znakomitym uzupełnieniem oferty jako średniej wielkości motocykl turystyczny.

Można podejrzewać, że Triumph America Horizon będzie miał w standardzie kufry, turystyczną szybę i zapewne oparcie dla pasażera.

4 KOMENTARZE

  1. Kochani wstyd. Przykro mnie ale jesteście jako strona motocyklowa słabo poinformowani. Triumph produkuje także model Thunderbird 1600ccm który jest także turystycznym cruiserem

  2. E tam, bzdury piszesz Leszek. To że można do Thunderbirda dokupic jakies akcesoria turystyczne to nie znaczy że to motocykl turystyczny. W typowo turystycznej wersji touring z kuframi i przednia szyba Triumph ma tylko Rocketa.

  3. Leszku, gdybyś przeczytał artykuł, to byś wiedział, że to, co jest na zdjęciach to model Triumph America, a nie America Horizon ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here