Yamaha uruchomiła aplikację, która podpowiada bikerowi co i jak może zmienić, by jeździć płynniej. Program do gromadzenia podstawowych danych telemetrycznych wykorzystuje czujniki smartfona. Na razie tylko Apple.

Darmowa aplikacja Yamaha SmartRiding jest na razie dostępna tylko na iPhone. Wykorzystując żyroskop, czujniki przyspieszenia i GPS określa m.in. tor jazdy, kąty pochyleń i przyspieszenia motocykla. Zgromadzone dane są następnie analizowane pod kątem efektywności jazdy i na ich podstawie aplikacja radzi bikerowi co i jak może poprawić w swoim stylu jazdy.

Zebrane dane można wyświetlać na wykresie lub mapie, aplikacja udostępnia równiez możliwość nagrania całego przejazdu, który może zostać następnie wykorzystany jako przykład błędów popełnionych przez bikera. Informacje uzyskane z czujników smartfona nie są z pewnością tak doskonałe jak te, które mają do dyspozycji zawodnicy MotoGP. Z pewnością są jednak na tyle precyzyjne, by dać motocykliście pojęcie o jego sposobie jazdy i aspektach, które mogą wymagać poprawy.

Aplikacja jest na razie dostępna wyłącznie w Japonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.