Trasy motocyklowe: Sa Calobra (Hiszpania)

-

Na górzystej północy Majorki, równolegle do pięknego wąwozu Torrent de Pareis leży osławiona droga Sa Calobra. Intensywność atrakcji, które czekają nas na tym zaledwie 13 kilometrowym odcinku może przyprawić o ból głowy.

Droga Sa Calobra (MA-2141) jest na wyspie jedną z największych atrakcji dla zmotoryzowanych. Wielu motocyklistów twierdzi nawet, że to najbardziej widowiskowa droga w całej Hiszpanii. Sa Calobra jest drogą ślepą – kończy się na parkingu w małej miejscowości nad zatoką.

Najbardziej znanym i owianym najgorszą sławą fragmentem tej trasy jest Nus de Sa Corbata (Węzeł Krawata), zakręt o kącie 360 stopni. Powiada się, że trasa z Palma de Mallorca do Port Sa Calobra przebiega przez ponad 800 zakrętów.

Droga, zaprojektowana przez włoskiego inżyniera Antonio Pavettiego, została zbudowana w całości ręcznie w 1932 roku. Celem konstruktorów było takie wytyczenie trasy by uniknąć budowania kosztownych tuneli.

Sa Calobra – INFORMACJE

Długość trasy 13 km

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie 7%

Maksymalna wysokość 682 m. npm.

Serpentyny tak

Stopień trudności trudny

Sa Calobra – mapa


View Larger Map

Sa Calobra – film

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY