Nowy streetfighter Kawasaki Z1000 został zaprezentowany tuż przed rozpoczęciem mediolańskich targów. Model, o którym pisaliśmy już kilkakrotnie, ma za zadanie nawiązać skuteczną walkę w rosnącym w siłę segmencie power-nakedów.

Ponad tydzień temu pokazywaliśmy pierwsze szpiegowskie zdjęcie motocykla. Dzisiejszy materiał wideo i kolejne fotografie dają lepszy obraz tego mocnego gracza w segmencie sportowych litrowych nakedów.

Nowy Z1000 napędzany jest czterocylindrowym silnikiem o pojemności 1043 cm3 i mocy 142 KM oraz 112 Nm momentu obrotowego. Nowy model jest nieco cięższy od poprzednika: waży 220kg – poprzednik 218kg. Waga wersji z systemem ABS nie zmieniła się – to 221kg.

Nowy Z1000

Podobnie jak inna nowość Kawasaki – turystyczny Z1000SX, z którym naked dzieli silnik, także Z1000 wyposażono w trójdrożny system kontroli trakcji i dwie mapy zapłonu. Prawdopodobnie Z1000 dzieli także z Z1000SX układ wydechowy. Możemy także zauważyć zmianę stylistyki, choć jest ona wciąż wyraźnie sportowa i agresywna. Motocykl ma nowy zbiornik paliwa i duże osłony chłodnicy. Dostępne kolory to czarny, zielono-szary i pomarańczowo-czarny. Cena nie została ujawniona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here