Suzuki Recursion Turbo. Sensacyjny konkurent dla Yamahy MT-09

-

Suzuki ujawniło koncept nowego modelu Recursion z turbosprężarką. To nowość wśród współczesnych motocykli. Japończycy planują ujawnić ten motocykl podczas planowanych na koniec listopada targów Tokyo Motor Show.

Suzuki Recursion jest napędzany silnikiem chłodzonym cieczą o pojemności 588 cm3, osiągającym moc maksymalną 100 KM przy 8 000 obr/min i moment obrotowy 100 Nm przy 4 500 obr/min. Ma aluminiową ramę, jednoramienny wahacz i – dość zaskakującą w takiej konstrukcji – pojedynczą przednią tarczę hamulcową. Waga motocykla na sucho to ok. 175 kg.

Ciekawostką jest tutaj turbosprężarka, która poprawia elastyczność silnika dzięki odzyskiwaniu mocy traconej w spalinach, co zapewnia zwiększenie mocy. Producent zapowiada również wyjątkowo niskie spalanie. Próby użycia turbosprężarki w motocyklach obserwowaliśmy już w przeszłości. Nie znalazły jednak zastosowania w seryjnej produkcji ze względu na ograniczenia mechaniczne i zwiększone koszty wytwarzania.

Choć część dziennikarzy okrzyknęła ten model następcą niezwykle popularnego SV 650 przypomnijmy, że Suzuki planuje prezentację następcy tego modelu podczas nadchodzących targów EICMA.

Szczegóły Recursion Turbo, który może być silną konkurencją dla Yamahy MT-09 poznamy podczas Tokyo Motor Show, które rozpoczynają się  już 23 listopada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY