Jeszcze we wrześniu Kawasaki zamierza rozpocząć w Chinach budowę sieci dealerskiej. Będzie tam sprzedawać głównie motocykle o średnich i dużych pojemnościach. Pierwszy salon ruszył wczoraj w Szanghaju. 

Do 2018 roku Kawasaki zamierza rocznie sprzedawać w Chinach 5 tys. motocykli o średnich i dużych pojemnościach, wraz ze sztandarowym modelem Ninja ZX14-R (znanym w Europie jako ZZR-1400). Motocykle będą importowane z Japonii i Tajlandii, jednak docelowo planowane jest rozpoczęcie w Chinach produkcji.

Rynek chiński jest po Indiach drugim co do wielkości na świecie pod względem sprzedaży jednośladów. W 2012 roku w Państwie Środka sprzedano łącznie 13 mln sztuk. Inni rywale z Wielkiej Czwórki, Honda, Yamaha i Suzuki, koncentrują się jednak na sprzedaży jednośladów o małych pojemnościach. Kawasaki z e swoimi większymi motocyklami będzie konkurować  tylko z obecnymi już od dawna w Chinach Harleyem-Davidsonem i BMW Motorrad.

Jako samodzielna spółka Kawasaki wraca na chiński rynek po 15 latach, Wtedy sprzedawała tam skutery i motorowery, jednak obroty zmniejszały się z roku na rok i ostatecznie Japończycy z Chin się wycofali. Do grudnia ubiegłego roku planowali działać w Chinach za pośrednictwem joint-venture z lokalnym partnerem, jednak z powodu różnic co do podziału zysków spółka została rozwiązana.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here