Rosja: powstało specjalne miejsce dla motocyklistów do palenia gumy

-

Moskiewscy miłośnicy palenia gumy odetchnęli z ulgą. Na przedmieściach  rosyjskiej stolicy powstał specjalny wydzielony plac, na którym legalnie można strzelać z wydechu, jarać lacze, robić przegazówki i generalnie dać swojemu motocyklowi w palnik. 

Jak podają rosyjskie media, to pierwsze takie miejsce w Rosji. Autorem pomysłu jest Siergiej Telegin, dyrektor miejscowej szkoły jazdy. Placyk dostępny będzie dla motocyklistów od godz. 18. do 23.

Po otwarciu miejsce stało się od razu popularnym punktem zbiórki motocyklistów – do tej pory byli oni przeganiani z publicznych miejsc przez miejscową policję. Władze Moskwy znane są bowiem ze swej niechęci do motocyklistów. Na hałasujących bikerów skarżyli się też mieszkańcy bloków, przylegających do innych popularnych wśród motocyklistów miejsc spotkań.

Autor projektu planuje również ustawienie w jednym z budynków przy ogrodzonym placyku komputerów z testami, sprawdzającymi znajomość kodeksu drogowego. Będzie też można na nich odtwarzać filmy, nakręcone podczas wyczynów.

Na razie wjazd na placyk jest bezpłatny.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY