Rosja: komornik sprzedał dwa motocykle Chodorkowskiego [TYLKO U NAS]

-

Komornik sądowy sprzedał na aukcji dwa motocykle, należące do dawnego rosyjskiego oligarchy Michaiła Chodorkowskiego. Były właściciel Jukosu został dwukrotnie skazany na wieloletnie wyroki kolonii karnej za rzekome oszustwa podatkowe.

Marki żadnego z motocykli nie podano. Wiadomo jedynie, że ich nabywcą jest osoba fizyczna, która zapłaciła za nie łącznie 247 tys rubli, czyli około 25 tys. zł. Oba pojazdy zostały skonfiskowane przez komornika z powodu zaległości podatkowych Chodorkowskiego. Według sądu jest on winien państwu 17 mld rubli (1,7 mld zł).

Przed aresztowaniem w 2003 roku Chodorkowski był najbogatszym Rosjaninem, a jego majątek szacowano na 8 mld dolarów. Gdy otwarcie wystąpił przeciwko Putinowi, został aresztowany i skazany w dwóch procesach na 11 lat kolonii karnej. Przebywa obecnie w obozie pracy w Karelii, gdzie zajmuje się szyciem rękawic. Na wolność ma wyjść w 2014 roku.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY