Bezpłatne kursy doszkalające zorganizował dla młodych moskiewskich motocyklistów pewien Rosjanin, zdegustowany poziomem kształcenia w państwowych szkołach. Kursy są całkiem za darmo i tylko dla świeżo upieczonych motocyklistów. 

W Rosji – inaczej niż w Polsce – szkoły, przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy należą do państwa. Wszyscy nowi motocykliści wiedzą jednak, że szkoły te uczą jedynie zdania egzaminu, a wyjechanie bezpośrednio po nim na ulicę jest samobójstwem. Paweł Safian założył więc swoją szkołę doskonalenia jazdy. Na kursy doszkalające przyjmowani są jednak tylko młodzi stażem motocykliści.

Na forach motocyklowych prawie codziennie pojawia się nowy wątek o poważnym wypadku czy śmierci motocyklisty – mówi Paweł. – Wielu z nich można by uratować: wystarczyły by podstawowe nawyki jak hamowanie awaryjne czy jazda w zakręcie. Pewnego dnia zrozumiałem więc, że muszę pomóc i podzielić się swoim doświadczeniem – dodaje.

Tak właśnie powstała motoszkoła, jedyna tego typu w Rosji. Pierwsi kursanci opuścili jej szeregi przed miesiącem. Początkowo kursy doszkalające miały trwać półtora miesiąca, jednak z powodu ogromnego zainteresowania zostały wydłużone do trzech miesięcy. Zajęcia obejmują część teoretyczną, ćwiczenia na placu oraz jazdę w ruchu ulicznym i poza miastem.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here