My Polacy możemy być dumni z naszej motocyklowej tradycji. Nasi dziadkowie całym sercem kochali jednoślady – krajowe i zagraniczne, a polska myśl techniczna nie raz wyprzedzała epokę. Oto kilka migawek z tamtych wspaniałych lat.

Motocykle zajmowały w życiu naszych przodków miejsce szczególne. Z jednej strony były po prostu tańszą alternatywą dla drogich i niedostępnych zwykłym zjadaczom chleba samochodów. Z drugiej – dawały tak potrzebne poczucie wolności i swobody, które kochamy także dzisiaj.

Motocykle i skutery, nie tylko rodzimej produkcji pokochały także nasze babcie, które  nie poprzestały na wzdychaniu do nich i śmiało dosiadały ponętne Osy, ale także wuefemki i wueski. O możliwościach i dzielności dawnych jednośladów podczas samotnej wyprawy skuterem Osa w Pireneje w latach 60. opowiadał Roman Dobrzyński.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z profilu Narodowego Archiwum Cyfrowego na Facebooku.

3 KOMENTARZE

  1. Nie wiem o jakim artykule piszesz AndrzejFJR, bo w tym ja czytam: “Nasi dziadkowie całym sercem kochali jednoślady – krajowe i zagraniczne”, “Motocykle i skutery, nie tylko rodzimej produkcji “.

  2. czyta się to co się chce wyczytać :P Bardzo mi się podoba, że wkońcu się komuś przypomniało o historii, a nie kolejnym mega wypasionym technologiami kosmicznymi “plastiku” …z silnikiem elektrycznym o zgrozo!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here