Kanał Elbląski będzie niedostępny przez dwa lata. Wszystkie rejsy zostaną zawieszone

-

Tylko do końca września turyści mogli korzystać z rejsów statkami pasażerskimi po Kanale Elbląskim. Z powodu remontu obiekt będzie niedostępny przez dwa lata.

Odrestaurowane zostanie pięć zabytkowych pochylni: w Jeleniach, Kątach, Całunach, Buczyńcu i Oleśnicy. Odnowione zostaną torowiska, maszynownie oraz urządzenia elektryczne.  To kolejny etap rewitalizacji Kanału. Rozpoczęte w ubiegłym roku prace obejmowały oczyszczenie dna oraz umocnienie brzegów w okolicach kanału Bartnickiego, śluzy Zielona i jeziora Dauby.

Kanał Elbląski powstał w połowie XIX w. i jest najdłuższym tego typu kanałem w Polsce. W 2011 r. został włączony w poczet pomników historii.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY