Piorunem do mety. Elektryczne motocykle w prestiżowym konkursie

-

Branżowe czasopismo „Race Engine Technology” ogłosiło nominacje do swojego konkursu „silnik wyścigowy roku”. W kategorii „napędów alternatywnych” w szranki staną trzy firmy: Lightning, MotoCzysz i Drayson Lola.

Nominowani producenci zostali wybrani przez zespół redakcyjny, pilnie śledzący wszystkie formy profesjonalnego sportu motorowego na całym świecie. Panel jurorski przyznający nagrody składa się z doświadczonych inżynierów, na co dzień pracujących przy projektowaniu i rozwoju silników wyścigowych.

Elektryczny motocykl firmy Lightning wygrał w tym roku prestiżowy wyścig na szczyt Pikes Peak, zostawiając daleko w tyle spalinową konkurencję. O rozmiarze tego sukcesu świadczy fakt, że miał 20 sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Wyścigi to kolejny segment motocyklowego światka, w którym elektryczne pojazdy mogą w najbliższych latach nieźle namieszać.

Konrad Bartnik
Konrad Bartnik
Motocyklista, perkusista, ojciec, wielbiciel dobrej kuchni i dużych porcji. Jego największa miłość to motocyklowe podróże – bliskie i dalekie, po asfalcie i bezdrożach. Lubi wszystko, co ma dwa koła, a najbardziej klasyczne nakedy ze szprychami i okrągłą lampą. Na co dzień drapie szutry starym japońskim dual sportem. Nie zbiera mandatów i nigdy nie miał wypadku. Bywa całkiem zabawny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY